Ocena kierowcy - Hyundai Lantra I

kostek, 20 lat temu
Rok produkcji 1995
Hyundai Lantra I 1.8 128KM 94kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Miałem kolejno trzy Lantry i podejrzewam , że następna też będzie Lantra lub większa Sonata. Jeżeli trafi się używany egzemplarz bez "większych przygód" i przyzwoicie eksploatowany z "udokumentowanym życiorysem" to jest to samochód nie do zdarcia. Należy tylko po gwarancji unikać większości tak zwanych autoryzowanych serwisów i znależć sobie jeden porządny warsztat /a to wcale nie jest łatwe/.Tylko w przypadku poważnej usterki podjechać do autoryzowanego serwisu aby przez złącze diagnostyczne ustalili przyczynę a dalej jeżeli to nie jest związane z elektroniką radzę jak powyżej. Ja przez kilka lat tylko raz korzystałem z takiego sprawdzania samochodu.
Mocny silnik o doskonale dobranych przełożeniach i momencie obrotowym
manualna dobra ale gdyby był automat to 1! /fatalna/, miałem poprzednio
dobry promień skrętu
bez uwag
we wnętrzu lampki soczewkowe dla kierowcy i pasażera, dobry dostęp do przełączników. wysuwane podstawki do butelek i kubków itp ,
klimatyzacja ok, ogrzewanie skuteczne działa szybciej niż w innych samochodach,które miałem, szyby przy klimatyzacji szybko odparowują
dla kierowcy powyżej 190 cm. może być mało miejsca na nogi
powyżej 140 km/godz zaczyna być głośno, do100 km/godz cicho póżniej hałas wzrasta coraz bardziej
na gazie bardzo przyzwoicie 10-13 litrów gazu na 100 km. bardzo drogie naprawy automatycznej skrzyni biegów ale na szczęście mnie to nie dotyczy
Jest to chyba największa zaleta Lantry. Nie spotkałem żadnego innego samochodu z takim wyposażeniem i jakością za takie pieniądze. Za około 20 tys. zł. /bez gazu nawet za 18-19 tys.zł/ mam 7 letni samochód który ma klimatyzację, ABS, airbaq, pełną elektrykę /regulowane 4 szyby, lusterka, reflektory itp / oraz wiele innych udogodnień
bardzo dokuczliw jest urywanie się plastikowych klamek. zdarzyło misię to kikkukrotnie i aktualnie mam specjalnie osłabione sprężyny przy mechaniżmie klamki /skrócona minimalnie długość sprężyny/
bez poważnych usterek jeżeli Lantra ma manualną skrzynię biegów
Hyundai Lantra I