Ocena kierowcy - Hyundai Lantra II Sedan

wb, 16 lat temu
Rok produkcji 2000
Hyundai Lantra II Sedan 1.5 88KM 65kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : W samochodzie nie ma nic zaskakującego - ani na plus ani na minus. 8 letnie auto nie ma żadnych sladów korozji. (por. np ford focus)
Układ hamulcowy : zapieczone klocki ham. tylnych hamulcow. Po wyjeciu rozpadly sie
Zawieszenie : łożysko koła przedniego na skutek uszkodzonej uszczelki
Silnik : wyciek spod pokrywy zaworów. pomoglo usuniecie silikonu spod uszczelki
Samochód tani, niezawodny. Warto dbać o terminowe przeglady. Wymienione przeze mnie usterki to tylko wina braku kontroli (zapieczone hamulce, uszkodzone uszczelnienie koła) lub niefachowej naprawy (uszczelnianie pokrywy na silikon).
Zbyt słaby na ten samochód
Wszystkie biegi dobrze wchodzą. Warunek - zmieniac regularnie olej. Wg mnie dla tego silnika zbyt długie 1 i 2.
Zbyt miękka konstrukcja, buja na zakrętach. Pomaga nieco wymiana kół na 15".
Kierowcy wydaje się że samochód jest mniejszy niz w rzeczywistości. W ten sposób zarysowałem drzwi.
Wnętrze jest zaprojektowane jak należy.
Wg mnie wydajność ogrzewania i klimy niewystarczająca do tego samochodu. Może to kwestia zbyt małego silnika?
Do przesady.
Odgłosy kół są przenoszone do wnętrza kabiny, słychać wyraźnie. Szum powietrza - przeciętne. Szum silnika - przeciętnie
Zużycie paliwa - szczególnie w trasie przecięnie jak na ten mały silnik. Ceny przeglądów i napraw - niskie, ale niestety trzeba je robić regularnie
Mała popularność = niska cena. W aucie jest duzo częsci japonskich.
Patrz 3 typowe usterki.
W ciągu 8tys. km nie stało się nic co mogło uniemożliwić jazdę. Podczas przeglądu stwierdzono to co wymieniłem poniżej. Poprzedni samochod - astra regularnie co roku nie przechodzil badania technicznego (hamulce, luzy zawieszenia)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 88KM 65kW [l/100km]

8,3