Ocena kierowcy - Hyundai Lantra II Sedan

arek.sam@wp.pl, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Hyundai Lantra II Sedan 1.8 128KM 94kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność silnika.
Zawieszenie
Zaskoczony jestem elastycznością silnika. Dzieki temu bardzo przyjemnie się jeździ:)
O Skrzyni biegów nie wiele moge powiedzieć, gdyż nie wiem czy to nie wina sprzęgła, ale biegi wchodzą mi czasem doś topornie.
Układ jezdny nie urzeka. Trochę mi autko sciąga na prawo. Muszę to ustawić u mechanika. Jak to zrobię to zmienię ten wpis:) Poza tym mam letnie opony a to w tę zimę prawie przestepstwo. Daltego moja ocena na razie jest na wysokości przeciętnej.
Trochę słaba jak na pierwszy rzut oka. Jeżdżę autem tydzień więc może to kwestia przyzwyczajenia. Trochę moim zdaniem za wysoko się siedzi w tym aucie. Muszę się schylać by zobaczyć zmianę swiateł (oczywiście jak stoje nich doś blisko).
To jest samochód zwykły. Niczego szczególnego nie rzuciło mi się w oczy. Radio umieszczone jest trochę za nisko.
Tu też jestem pozytywnie zaskoczony. Samochód bardzo szybko osiąga właściwą temperaturę. Nie ma najmniejszych problemów z nawiewem. Nawet w dzikie mrozy w autku jest bardzo cieplutko. Zobaczymy latem jak bedzie działała klimatyzacja!
jako kierowca sobię radzę. Mogłoby być większe pole manewru co do regulacji fotela kierowcy. Trochę mi sięsiedzi za wysoko. Może kwestia przyzwyczajenia. Pasażerowie z tyłu miejsca mają dość sporo.
Nie ma co narzekać ale specjalnie chwalić też nie ma za co. Zawsze mogłoby być lepiej. Do 80km/h samochodzik jest słabo słyszalny. Potem już wiemy, że czymś jedziemy. Przy wyższych predkościach już nieźle słychać ale od czego jest radio w aucie?:)
Dokładnie nie mam zdania. Odniosłem się do ostatniego tankowania. Przedział moja Lantra ma od 6l/100km do 10,5l/100km. Teraz spaliła ponad 10 litrów, jednak jest zima i parę razy miałem kłopoty z wyjazdem z parkingów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 128KM 94kW [l/100km]

8,7