Ocena kierowcy - Hyundai Lantra II Sedan

Mistrz, 13 lat temu
Rok produkcji 2000
Hyundai Lantra II Sedan 2.0 139KM 102kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Za te pieniądze wart uwagi. Posiada pełne wyposażenie i jest niezawodny. Automat jest bardzo komfortowy. Może nie wyróżnia się w tłumie, ale zawsze dowiezie do celu. Czuje się w nim niezawodnego japończyka - Mitsubishi :)
Silnik świetny. Dynamika wystarczająca.
Automatyczna skrzynia biegów bardzo ładnie wybiera biegi. Dla amatorów szybkiej jazdy, przygotowano przełącznik w skrzyni biegów, który zwiększa dynamikę auta. W mieście, w korkach automacik świetnie sobie radzi i zawsze dynamicznie rusza spod świateł.
Do jazdy prosto - buja się. Jest za lekki, a zawieszenie za miękkie. Warto zainwestować w sztywniejsze amortyzatory. Za zakrętach trzeba uważać.
Bardzo dobrze. Tylko do tyłu trochę za słaba, ale tak mają sedany.
Auto jest duże i wygodne. Pojemny bagażnik. Rodzina 4-os wygodnie się pomieści. Mi trochę brakuje miejsca na lewą nogę, która trochę się męczy, przez nieużywanie jej przy automacie.
Nie mam zastrzeżeń. Trochę za często paruje tylna szyba, ale ogrzanie jej szybko rozwiązuje problem. Klima wydajna.
Jest dobre. Nie jest zbyt głośno.
Pali mi w korkach 10l w mieście. Na trasie mozna zejść z tego. Części tanie. Amortyzatory droższe, niż przypuszczałem. Zamienników oraz używanych części pod dostatkiem.
Zbył tani jak na to, co sobą oferuje. Może nie ma jakiś walorów jezdnych, ale dużo użytkowych. To autko da się lubić i trudno się z nim rozstać. Polecam w 100%.
Denerwuje mnie jakość platików. Jest typowa dla koreańskich aut. Trochę trzeszczy tu i tam.
Narazie nic się nie zepsuło poza typowo eksploatacyjnymi rzeczami.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 139KM 102kW [l/100km]

8,8