Ocena kierowcy - Hyundai Sonata I

Przemo8400@o2,pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1991
Hyundai Sonata I 2.0 102KM 75kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miałem pare aut o wspaniałym zawieszeniu,ale żadne tak nie zbierało jak sonata.Dużo daje masa i rozstaw osi.
Usterka 1 w polsce (miałem pecha!),reszta bez zastrzeżeń.Pozostałe awarie z winy kierowcy/pop właściciela, ale koszt naprawy to śmieszne pieniądze nawet w serwisie!
Dół troche cepowaty ale od 2,7 tys. obr/min zaczyna szaleć.
3 czasami ząbki pokazuje
ten rocznik idealnie zbiera nierówności!!!
Jak na tak duże autko to widoczność dobra wręcz doskonała
To prawie 2 tony ale na gazie 11 L/100km to wynik bardzo dobry (a to cykl miejsko-trasowy)
Klima mi siadła ale nawiew bez niej tak chłodzi jak by była włączona.
Więcej ma tylko Ford Scorpio ale można powiedzieć że w środku można rowerem zakręcać!
Przy silniejszym bocznym wietrze słychać lekki gwizd ale to pewnie uszczelki.Wyciszony idealnie!
Na paliwie nie próbowałem tylko LPG: - trasa 9 L /100km - miasto ok 10-11 L / 100km Pije troche oleju ale gaz + przebieg (w normie 200ml / 1000km) Naprawy: czekam na podanie ceny za naprawe komputera silnika (nowy org. ok 5000 - oj boli)
Chyba Stosunek rocznik/cena ! IDEAŁ!!!! taka limuzyna za takie pieniądze a dotego utrzymana jak moja! mogę śmiało konkurować z modelami z 2000 i tak nie dadzą rady, wyposażenie,komfort i eksploatacja jest nie do przebicia!!!!!!
części eksploatacyjne w normie
Stanoł raz i to całkowicie.(ale pod domem!po przejechaniu prawie 3000km trasy),powód: sterowanie silnika.Przyczyna: prawdopodobnie źle dobrana instalacja i zły gaz.Cena naprawy: uzupełnie jak się dowiem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 102KM 75kW [l/100km]

10,1