Lista ocen Hyundai Sonata II (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotrus@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 95KM 70kW
benzynka zuzycie wyjatkowo stale, czy ostra jazda, czy osczedna to 9 lub 10l na 100, w zime 10-11l. minimalne zuzycie przy bardzo oszczedniej jezdzei udalo mi sie osiagnac 8,7l/100 a max w zimie z pedalem do dechy 12,5l/100. Na gazie na ok 40l w zbiorniku robie w miescie ok 290km a na trasie udalo mie sie usyskac 440km (tylko jeden raz). standartowo na trasie miedzy 330 a 380 km
~mar_przem@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 16V 125KM 92kW
zużycie paliwa w normie jak dla takiego auta i silnika max 14 litrów w zimie ( jazda na krótkich trasach do 5km), min 7,8 l w trasie z klimą. Ceny przeglądów i napraw zależą od miejsca ich wykonywania, w serwisie trochę drogo, ale proponują też zamienniki i w sumie nie tak źle. Szczęście, że rzadko odwiedzam punkty napraw.
~pawelw@dabrowa.pl
Sedan 3.0 i V6 142KM 104kW
pali duzo gazu od 12 na trasie przy oszczędnej jeżdzie, w cyklu mieszanym 15/17 gazu, zimą po mieście na bardzo krótkich odcinkach (1.5 km) nawet 22 litry! (wyrwało mnie z obuwia!) Ale komfort, luksus (skrzynia automat i zadna inna!) przyspieszenie rekompensuje wszystko - nie bez znaczenia jest też niska cena nabycia ............
~SCORUPA
Sedan 2.0 i 16V 125KM 92kW
Mistrzem oszczędności to nie jest jeszcze z automatem, 8,7/100km(trasa) ok.11/100(miasto) przeglądy i naprawy,jeszcze tak naprawdę nie miałem napraw i mam nadzieje że tak zostanie co do przeglądów to części są już dostępne a ich ceny są na znośnym poziomie
~Krzysztof
Sedan 3.0 i V6 142KM 104kW
z czesciami do ojego modelu jest ciezko a ceny w serwisie to zalezy co trzeba kupic niektore sa drogie a niektore tansze niz pirackie rzevzy,zuzycie paliwa jak na ta pojemnosc to tylko 10 - 11 litrow ekstra gazu sie nie oplaca montowac szkoda silnika
~Krzysztof
Sedan 2.0 i 16V 139KM 102kW
Zużycie paliwa do przyjęcia jak na 2 litry bęzynę (7,5 trasa 12 miasto) Silnik lubi dobrą jakość paliwa; polecam 98. Przeglądy niezbyt drogie chyba, że wyjdzie coś poważnego lub "się uzbiera".
~Cosmic positivkaATinteria.pl
Sedan 3.0 i V6 142KM 104kW
Niestety tragicznie zre paliwo. Po miescie spalal ok. 15-17 litrow.... pewnie moznaby go podregulowac ale i tak z tego co wiem to te silniki Mitsubishi sa bardzo paliwozerne
~granat
Sedan 2.0 i 16V 139KM 102kW
trudno przy takim aucie mowic o ekonomii, mam gaz 10-11 srednio na 100km z klima przy ostrej jezdzie do 12,5l oryginalne czesci jak wszedzie baardzo drogie
~ADASZELAZNY@HOTMAIL.COM
Sedan 2.0 i 16V 125KM 92kW
JAK NA SAMOCHÓD TEJ KLASY EKSPLOATACJA JEST NA POZIOMIE AKCEPTOWALNYM PO MIEŚCIE PALI OKOŁO 9 LITRÓW Z KLIMĄ 10 NA TRASIE PRZY ŚREDNIEJ 120 POTRAFI SPALAĆ 6,7
~ml
Sedan 2.0 i 16V 125KM 92kW
jak na taki samochód to spalanie przy ekonomicznej jeździe wynosi 10,5 litra lpg na 100 w mieście może dojść do 13