Ocena kierowcy - Infiniti Q50 I

Silnik 3.7 V6 333KM 245kW
Rok produkcji 2015
Infiniti Q50 I 3.7 V6 333KM 245kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie : jest sztywne i stosunkowo twarde ale może dlatego, że te auto takie ma być. Tym bardziej jeżdżę na 19" z oponami typu runflat
Auto jest piękne, szybkie i inne... mało jeździ tego po naszych drogach dlatego często można odczuć cudzy wzrok patrzący wprost na auto Auto sprowadziłem w zeszłym roku i przejechałem 15tyś kilometrów. Na pewno na plus należy pochwalić silnik który jest elastyczny i bardzo trwały. Czasami mam odczucia, że gubi moc przy 7tyś obrotów, natomiast w momencie wbicia kolejnego biegu natychmiastowo się o tym zapomina... Czasami mogę ponarzekać na spasowanie ponieważ przy wchodzeniu w zakręt można poczuć skrzypienie środkowego tunelu.
Legendarne 3.7 z nissana w układzie V6 (wcześniej 3.5 V), silnik bardzo żywy, wolnossący, bardzo dobrze znosi instalację LPG na której przejechałem już 15tyś km i nie mogę na nią narzekać. Ważne aby lać dobrej jakości olej który zapewni długą, przyjemną eksploatację (ja leje 0w40 od amsoil z rekomendacją od GTR) Dźwięk jest piękny, a poranny coldstart potrafi wywołać gęsią skórkę, na niskich obrotach bardzo ładnie mruczy
7 stopniowa skrzynia biegów świetna w mieście i na trasie, do najszybszych nie należy ale do tego konkretnego silnika jest w sam raz
Auto jest sztywne i bardzo dobrze trzyma się drogi, natomiast przez to jest twarde i na niektórych polskich drogach może nieźle nami wytrząść... Napęd AWD działa dobrze, na co dzień moc przekazywana jest na tył, natomiast w przypadku zgubienia trakcji auto samoczynnie dołącza przód.
Auto wygląda pięknie, ładnie poprowadzona linia nadwozia nadaje tylko ostry i zadziorny charakter. Spasowanie jest też okej
Jak na auto tej klasy to jest na prawdę dobra
Przyciski są na swoim miejscu, jeśli mógłbym na coś ponarzekać to umieszczenie przycisku od wyłączania klimatyzacji - od strony pasażera
Jest okej
Auto zalicza się do sedanów z grupy D, natomiast bliżej jej do grupy E... Z przodu siedzi się bardzo wygodnie, jest sporo miejsca na nogi Z tyłu jest trochę gorzej, z racji na nisko opadającą linię dachu powiedzmy sobie szczerze, auto jest 4 osobowe, środkowy tylny tunel jest twardy i nie chciałbym tam podróżować
tutaj są dwie strony medalu, ponieważ słychać pięknie pracujący silnik, nawet na wyższych obrotach natomiast w trasie przy prędkościach autostradowych jest stosunkowo głośno Auto jest słabo wyciszone jeśli chodzi o tę klasę auta i rok produkcji. Można byłoby to zrobić lepiej.
Jeśli mówimy o kosztach stałych - filtry, oleje to są to ceny nie duże. Marka infiniti to dalej nissan, droższy ale nissan. Oryginalne filtry powietrza (2 sztuki od nissana) - 200zł Oryginalny filr oleju (od nissana) - 50zł Olej (0w40 amsoil) - 200-300zł Klocki (przód + tył) - 400-500zł Tarcze (przód + tył) 1000-1500zł Jak na swoje gabaryty, moc, napęd pali stosunkowo nie dużo (od 10l do 15l) Mam założoną instalację LPG i głównie poruszam się po mieście, spalanie LPG to 17l
A tej cenie auto daje dużo i jest całkiem młode, natomiast jest kilka rzeczy które mogły być zrobione lepiej. M Mimo wszystko jest okej !
brak
brak