Lista ocen Jaguar X-Type (53) - Silnik

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fandango
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Trochę za bardzo słychać, że jedziesz dieslem (mam porównanie do Volvo S60 z silnikiem 2,4, który znacznie kulturalniej pracuje. No i ten jego dźwięk przy przyspeiszaniu!! Jak na diesel, to po prostu poezja! Jak rasowy benzyniak ze sportowym zacięciem) Ale wróćmy do X-type. Oczywiście w porówaniu z samochodem, którym poprzednio jeździałem (UNO) każde inne auto jest lepsze. Co do dynamiki z tej pojemności, to chyba nie ma co narzekać. Wysoki...
~Mefisto
Sedan 2.1 i V6 24V 159KM 117kW
Silnik bardzo ładnie pracuje. Jest to jedyny silnik zrobiony od początku do końca przez Jaguara w tym modelu dzięki czemu jest dopracowany od podstaw może nie taki żwawy jak większe jednostki 2.5 i 3.0 pochodzące od Forda ale na pewno w porównaniu do nich o niebo lepszy jeśli chodzi o awaryjność bo jej po prostu przy regularnym doglądaniu samochodu nie ma :) Z czystym sumieniem polecam ten silnik i powiem że to 1 z najlepszych silników wszech...
~gajer@epf.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
mam 3.0 V6 czyli najmocniejszy silnik montowany do X-type. zaletą jest duża moc i cicha praca, ale wadą wysokie spalanie (ale to dlatego że mam automat i na cztery koła napęd, a to zwiększa spalanie). do wad zaliczę również fakt iż po 50-ciu tysiącach kilometrów padł termostat i silnik zaczął się przegrzewać! musiałem zlawetować samochód do serwisu bo dojazd na własnych kołach skończył by się remontem silnika
~Adam
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Na samym wstępie - silnik zasilany wyłącznie benzynką. Gaz jest do kuchenek a benzyna do silników :-) Silnik wyśmienity. Świetne przyspieszenie i wyciszenie. Całkiem rozsądne zapotrzebowanie na paliwo. W mieście od 10,5 do 14 litrów (zimą) na 100 km to chyba nie jest najgorszy wynik. Na trasie (jeszcze zależy jakiej) oczywiście znacznie mniej. Mi udało się zejść grubo po niżej 9 litrów. DUŻA piątka.
~SIR
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Silnik troszkę głośny na zimno , na 1 i 2 biegu lekko ociężały , ale w porównaniu do innych motorów diesla z tych lat o pojemności 2 litrów lepszą moc i dynamikę od 3 biegu do góry na wyższych obrotach . Bardzo mocny na 5 biegu , wyższa kultura pracy w trasie niż podczas jazdy po mieście . Większa wyraźnie moc niż w Mondeo 2,0 D i Peugeocie 406 2,0 D .Generalnie Motor jest ok
~Andy
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Disel, a więc super kultury tu nie ma, po za tym jest dobrze, przełożenia z wysokim momentem obrotowym dają dużą frajdę z jazdy, zwłaszcza na niższych prędkościach, potem jednak odczuwa się niedobór mocy, przydałoby się jeszcze 20-30KM i skończy się chyba wstawieniem chipa /niestety dopiero po gwarancji/ Swoją drogą to skandal, że Mondeo z tym silnikiem może mieć więcej mocy.
~Jay Ray
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
mimo ze to silnik forda znakomicie pasuje do tego auta..swietnie sie zbiera i malo pali. na zewnatrz dosc glosny ale w srodku prawie go nie slychac..jednym slowem idealny kompromis miedzy osiagami a spalaniem..wysoka kultura pracy..ponizej 10s do setki wystarcza w zupelnosci
~Robert
Kombi 2.2 TD 155KM 114kW
Silnik z Forda a ten chyba od PSA. Pali mało ciągnie dobrze. Przy prawidłowej eksploatacji prawie bezproblemowy. Mały minus zawór EGR który przy eksploatacji głównie na krótkich odcinkach wymaga co ok 15 tyś czyszczenia z sadzy która go blokuje.
~Sienek86
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Nie mogę mu nic zarzucić. Mocy wystarczająco. Na niemieckich autostradach po których podróżuję dość często jadę tylko lewym pasem. Auto aż chce wyprzedzać. Piękne brzmienie, lepsze niż BMW E39 528ia które miałem poprzednio. Prawdziwe V6.

Usterki Jaguar X-Type

Jaguar X-Type – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojciech
Sedan 2.1 i V6 24V 159KM 117kW
Silnik pracuje cicho, rownomiernie a jego osiągi są wystarczające do tej masy auta i automatycznej skrzyni biegów. Dynamika jest zadawlojąca na tyle, ze nie trzeba się stresować przy znaczącej większosci aut, że ktos nas odsadzi spod świateł.