Ocena kierowcy - Jaguar X-Type Sedan

Bartek Paruch., 14 lat temu
Silnik 2.0 TDi 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Jaguar X-Type Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : To co najbardziej mnie pozytywnie zaskoczylo to to jak wielu ludziom sie on podoba!
Mysle ze to dobry woz w swojej klasie. Stylowy, niezawodny i ekonomiczny.
Jezdzilem wczesniej Passatem o tej samej mocy -130 bhp. Jag jest o niebo szybszy.Robi wrazenie lzejszego.Silnik pracuje ciszej niz podobny w Passacie.
Skrzynia jaka jest w moim Jagu to piatka. Moim zdaniem to zdecydowanie za malo. Czuc to zwlaszcza jezdzac szybciej. Wrzucasz piatke przy predkosci powiedzmy 80 km/godz a pozniej musi Ci to starczyc do dwusetki. Piatka to nieporozumienie.
Dobrze sie prowadzi.To co mnie troche denerwuje to to ze na nierownej nawierzni troche sie tlucze.Porownujac do passata-Passat mial bardziej miekkie i wyciszone zawieszenie ale sie kiwal na zakretach.Jag jest twardszy,glosniejszy na nierownosciach ale zdecydowanie lepiej wchodzi w zakrety.
W pierszym momencie mialem wrazenie ze jest malo przejrzysty patrzac do tylu.Mala szyba.Bardziej dyskretny tyl niz w Passacie.Ale przyzwyczailem sie.
Smieszne sa te pokretla od wentylacji jak od pralki.Ale wiecie co? To nawet praktyczne.Kiedy mialem Passsata naciskalem przycisk i wtedy musialem odrywac zwrok od kierownicy by zobaczyc paski na cieklokrystalicznym wyswietlaczu. W Jagu poprostu krecisz kurkiem a pokretla wyczowa sie bez patrzenia.
Mieszkam w Angli wiec nie wiem jak jest na mrozie. Nigdy nie sprawdzalem tego.
Z przodu jest wystarczajaco duzo miejsca. Z poczatku troche irytowalo mnie to ze siedzenia nie opadaly nizej.W Passacie siedzialem bardziej przy podlodze.
Jest cichszy niz Passat ale Diesel ciagle mnie drazni.Najlepiej walnac muze na stereo i jest OK.
Jezeli kogos to w Polsce interesuje to place ok.500 funtow ubezpieczenia na rok(full com.)-to tak jak za passsata.Przeglady,podatek i serwisy w tej samej cenie co za Passata. Generalnie to tani w utrzymaniu woz co robi wrazenie duzo drozszego.
Jest to woz podobnej klasy do AudiA4 lub BMW3. Styl,elegancja ,niezawodnosc.A cenowo jest tanszy od tych mu podobnych(wlasnie dlatego go wybralem).
Wlsciwie to nic mi sie nie psuje pozatym ze stereo nie zawsze czyta dyski.
Nigdy mi sie nic w nim nie stalo. W ciagu prawie trzech lat (od trzyletniego do szescioletniego) jedyna usterka to byla padnieta zarowka ktora musial mi wymienic mechanik bo sie nie moglem do niej dostac(gratis).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDi 130KM 96kW [l/100km]

6,9