Ocena kierowcy - Jaguar X-Type Sedan

Silnik 2.0 TDi 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Jaguar X-Type Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na 2.0l zaskakujące osiągi. Po zachipowaniu prawie 200KM, Bardzo ekonomiczny i zrywny. Bardzo elastyczny.
Karoseria : Rudy na tylnej klapie, wypaczające się plastiki przy progach
Auto wygodne, zrywne, ekonomiczne. Średnio z miejscem dla kierowcy (mam 195cm), z tyłu wygodnie jadą tylko dzieci (nogi+miejsce na głowę). Po zaczipowaniu dostał dodatkowo ponad 45KM a spalanie spadło o dobre 1.5l/100km
Bardzo zrywny, pomimo że tylko 2.0...bardzo elaztyczny
Precyzyjna, za brak 6 biegu - 1*, oj, brakuje go.
Auto miękkie, wygodne nawet na pl nierównościach.
Niestety rudy lubi wychodzić na tylnej klapie, a plastiki boczne po obu stronach progów się wypaczają.
Gdyby było więcej miejsca na głowę (mam 195cm) było by 6*, prócz tego bardzo miękko i wygodnie.
Powyżej 140km/h w aucie czuć duże opory powietrza i robi się głośno.
Grzeje, chłodzi... Wszystko w jak najlepszym porządku
Z przodu na nogi super, na głowę za mało miejsca (mam 195cm), z tyłu ciasno, wejdą tylko dzieci. Miejsca na no i jak w seicento, a że względu na spadek dachu odoby powyżej 175cm też będą się stukały o podsufitkę
Auto na ramię Mondeo, silnik od mondeo, ale ciszej. Lepiej wytłumiony.
Ceny oryginalne bardzo drogie, szczególnie blacharskie, lub np przedni grill (2800pln-nowy, 1800pln że szrotu). Ogólnie wszystkie plastiki i dodatki astronomiczne ceny... Reszta części ok, ok 20-30% droższa od innych aut. Wiele części na szczęście pasuje od mondeo
Jestem zadowolony. Auto raz dobrze zrobione, nie psuje się latami. Trzeba tylko uważać na tuleje i wahacze gdyż jeżdżąc po polskich drogach można je szybko uszkodzić... A wtedy będzie drogo (układ wielowahaczowy).
Kiedyś s holowała mnie laweta bo zerwał się pasek klinowy, nie główny, ale ten od wspomagania i ładowania akumulatora. Pasek 8 PLN, naprawa 100pln, opóźnienie w podróży 24h
Turbina zregenerowana, płyny wymienione, nie pamiętam aby coś poważnie się popsuło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDi 130KM 96kW [l/100km]

5,9