Ocena kierowcy - Jaguar XJ8 II

Silnik 4.2 i V8 298KM 219kW
Rok produkcji 2003
Jaguar XJ8 II 4.2 i V8 298KM 219kW od 2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękna ponadczasowa linia
Rewelacyjny samochód. Piękna linia nadwozia, komfort podróżowania, radość z jazdy, Miałem wiele auta i teraz mam kilka, jednak nim się jeździ super po drogach, a w warunkach zimowych i poza drogą najlepszy jest Range Rover
Dziś może 300 koni nie jest jakimś wynikiem powalającym, ale w tym samochodzie gwarantuje mu bardzo dobre osiągi, płynnie i szybko przyspiesza, wręcz wyrywa do przodu. Pracuje cicho a przy przyspieszaniu rasowo mruczy. Przy dynamicznej jeździe spala 13l
Pracuje bardzo dobrze, szybko zmienia biegi, Pamiętać trzeba o wymianie oleju.
Świetnie się trzyma drogi po założeniu dobrych opon na 18. Jak go kupiłem poprzedni właściciel założył na tył 17 iw dodatku z tył chińskie opony. Strach było tym jeździć po mokrym.
Unikatowe i ponadczasowe wzornictwo. Tego samochodu nie da się pomylić z żadnym innym.
Bardzo dobra. Trzeba tylko pamiętać , że ma dugi tył
Wygodny, wszystko pod ręką, intuicyjny. Bardzo wygodne elektryczne fotele z podgrzewaniem
Wentylacja, klimatyzacja i ogrzewania działa tak powinno.
Wystarczająca, biorąc pod uwagę klasę samochodu, jego gabaryty i piękną linię nadwozia. Długa maska i bagażnik to mniejsza kabina , ale jest wygodnie.
Bardzo dobrze wyciszony. Dłuższa jazda nie jest męcząca.
Samochód który jest od jazdy okazjonalnej nie przelicza się ile spali paliwa, ile opon zedrze itp. Przez 2 lata przejechałem nim około 20000 tys km
Kupiłem używanego z zamiarem zatrzymania go jako klasyka. więc w tym przypadku cena do jakości jest rewelacyjne niska. Chociaż już wzrasta.
Po 18 latach trzeba było wymienić tylne przewody hamulcowe. Wymienione tez tarcze, klocki itp
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 i V8 298KM 219kW [l/100km]