Ocena kierowcy - Jeep Cherokee III

Artur 87, 14 lat temu
Silnik 3.7 i V6 211KM 155kW
Rok produkcji 2004
Jeep Cherokee III 3.7 i V6 211KM 155kW od 2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Auto rewelacyjnie sunie po każdej nawierzchni, jest nie do zatrzymania.
Jestem strasznie zadowolony z tego samochodu. Z uwagi na pracę jaką wykonuje i częste odwiedzanie terenu samochód jest dla mnie ideałem. Nigdy mnie nie zawiódł w terenie, nie było możliwości zeby się gdzieś zakopał czy żeby nie można było przez coś przejechać. Błoto, wały przeciwpowodziowe, śnieg nie robią na nim wrażenia. W mieście zostawia w tyle większość kierowców a i spoglądanie na nich z góry daje poczucie wyższości. Jeżeli tylko lubisz być częstym gościem na stacji paliw. Polecam
Silnik ..... Rewelka, nie ma sytuacji na drodze podczas której byłoby za mało mocy czy silnik zamulił. Jestem wprost zauroczony tym silnikiem.
Skrzynia automatyczna wporządku, czasami odczuwalne są lekkie szarpnięcie podczas zmiany biegów ale idzie się do tego przyzwyczaić. Jedynie podczas gwałtownego przyśpieszania potrzeba sekundy lub dwóch na gwałtowną redukcje - czasami jest to o wiele za dużo
Przez pierwsze kilka tygodni ciężko było trafić w drogę, ale w miarę upływu czasu prowadził się coraz lepiej. Kwestia wprawy i zrozumienia że jest to SUV a nie rajdówka która trzyma się drogi jak przyklejona
Duże lusterka do których szybko się człowiek przyzwyczaja pomagają, jednak podczas cofania przydałyby się czujniki cofania bo do tyłu widać nie za wiele.
Mało schowków nawet bardzo mało, a jak już się jakiś znajdzie to pomieści on zaledwie garstke przedmiotów. Krótka deska rozdzielcza może wydawać się śmieszna ale nie zabiera zbyt wiele miejsca w kabinie. Wszystkie przyciski na swoim miejscu, pod ręką. Nie ma problemu że coś jest za daleko. Jedynie sterowanie szybami mogłoby powędrować na drzwi, konsola środkowa nie jest odpowiednim miejscem
W lecie klimatyzacja mogłaby chłodzić odrobine mocniej, ale nie ma co narzekać. Natomiast zimą i jesienią czasami mam problem z odparowaniem szyb. A klimatyzacja była czyszczona.
Kierowca i pasażer z przodu miejsca mają pod dostatkiem, nie można jednak tego samego powiedzieć o tylnej kanapie. Miejsca na nogi jest jakby troche przymało, 3 osoby wchodzą ledwo co. Co do bagażnika, na zbyt długie wakacje nie można pojechać z całą rodziną, chyba ze każdy weźmie po małej walizeczce i koniec
Jak na V6 w środku jest okej. Odgłosy silnika docierające do kabiny nie przeszkadzają tylko cieszą uszy i serce. Pięknie mruczy.
No tu niestety V6 3,7 L i marka Jeep robią swoje. Nie wiem jakim cudem ludzie piszą że osiągają średnie spalanie w 3,7 na poziomie 13 litrów. Dla mnie zejście poniżej 16 jest cudem, moja żona osiąga 15. W trasie 12-13 l jest dobrym wynikiem. Spalanie gazu kształtuje się następująco: Średnie spalanie 21 l/100 km, trasa 17 l /100km, miasto 24 l /100 km. Do ASO nie ma co zaglądać bo u nich wymiana filtra powietrza trwa 2 h i kosztuje 300 zł. Na opony trzeba liczyć z 1800 złoty.
Czasami coś zaskrzypi jak to w plastikach ale nie ma co narzekać. Nie psuje się, nie ma żadnych niespodzianek na drodze.
Przez 1,5 roku jedyną rzeczą jaką wymieniałem były żarówki, oleje i filtry. Uważam że to nie prawda co mówią niektórzy, że Jeepy się często psują. Naprawde nie mam na co narzekać
Po sprowadzeniu samochodu z Niemiec podczas pierwszego wyjazdu w teren pękł mi przedni most. Jak się później okazało był już uszkodzony przez uderzenie w coś naprawde twardego (głaz, krawężnik). Więcej nic się nie stało.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.7 i V6 211KM 155kW [l/100km]

21,3