Ocena kierowcy - Jeep Cherokee III

Silnik 3.7 i V6 211KM 155kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Jeep Cherokee III 3.7 i V6 211KM 155kW od 2001 - Oceń swoje auto
Inne : że mogę stać na dachu ze statywem i robić zdjęcia ;)
Inne
Myśląc o kupnie nowego samochodu, zastanawiam się, czy nie kupić 2 ;) nowego cherokee i np bmw x5 ;) Przez ponad 290tys km nie zawiodłem się na tym samochodzie. Zjeździłem Europę wzdłuż i wszerz. Auto doskonałe.Choć przyznam, że na długie wycieczki, przy optymalnej prędkości ok 150km jest trochę męcząco.Szczególne na niemieckich autostradach - ale pod 180 też można cały czas jechać, biorąc pod uwagę, że spalanie dochodzi wtedy do 20l i hałas jest duży :) Mankamentem jest czasami mały bagażnik. W potrzebie wtedy przydaje się duży box na dachu.
ponad 290tys km i żadnych problemów z silnikiem. Bardzo dobre przyspieszenie, do 80km/h porównywalne z passatem 1,8T, którego miałem wcześniej.
4 biegi w automacie to za mało. przy ostrzejszej jeździe trzeba uprzedzać nieobeznanych współpasażerów, że to normalne, że tak wyje ;) Select Track włączony cały czas na 4x4. wtedy czuje się, ze ten samochodzik się dobrze prowadzi
twardy jak na Jeepa przystało. w terenie bardzo trudnym gdzie wyciągarka by już się przydała nie jeżdżę ale w lasach i na polach doskonały.
bardzo dobra. z niechęcią siadam zmuszony czasem do osobówek z tyłu - trzeba pamiętać przy parkowaniu o wystającym kole zapasowym (którego zresztą przez ponad 6 lat ani razu nie użyłem)
Generalnie ok. Automat.otwieranie szyb na środkowym słupku - masakra. lusterka zmieniam niechcący kolanem... klimatyzacja ręczna - do tej pory się nie przyzwyczaiłem do rączki na słupku, aby pasażer trzymał się na nierównościach, trzeba się przyzwyczaić
latem przy ponad 30 st na zewnątrz czasami ma zadyszkę klimatyzacja;; zimą jest w stanie ogrzać chyba kilka samochodów, nagrzewa się szybko Brakuje filtrów powietrza wpadającego do samochodu, bez nich w środku szybko się kurzy.
przy 185 cm wzrostu przydałoby się móc kawałeczek jeszcze odsunąć siedzenie. pasażer na długiej trasie narzeka, że niezbyt wygodnie
To nie limuzyna,choć na tę klasę samochodu uważam, że jest ok.Przy przyspieszaniu i redukcji automatu na 2 dosyć słychać głośną pracę silnika -choć w sumie to taki dźwięk może cieszyć
paliwo średnio 14,5l, w trasie jak się spieszę i pojawia się na liczniku 160, do tego trzeba hamować i znowu przyspieszać to ponad 17. ale na upartego przejechałem Wrocław Warszawa 9,6 Wizyta w serwisie co 12-15tys km to zwykle ponad 1500zł
na początku wydawał mi się trochę za drogi, ale po latach wiem, że wart był swojej ceny
Zapowietrzony wlew paliwa - tak, że żaden serwis do tej pory sobie z tym nie poradził.Trzeba mieć dużo cierpliwości przy tankowaniu Problem z zamkiem szyby uchylnej tylnych drzwi:blokuje się i nie pozwala zamknąć szyby.patent - w pilocie naciskamy guzik otwierania szyby, zamek odskakuje i można zamknąć ;) Samochodzik chwyciła rdza, po ok 5 latach, na okrągłych belkach przyprogowych, zewnętrznie zamocowanych, pod górnym światłem stopu, i miejscami na obrzeżach drzwi.
Sprawdzając ile auto pojedzie na rezerwie (udało się 150km do zatrzymania samochodu przy spalaniu ok 10l/100) zepsułem alternator, gdyż dolałem potem tylko 5l paliwa - trzeba 10l wlewać przy ok 150tys km przejechanych pompa wodna do wymiany przy ok 200tys wymiana przepalonej rury wydechowej przy 280tys km - chłodnica wymieniona - pękła

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.7 i V6 211KM 155kW [l/100km]

12,9