Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee II

16 lat temu
Silnik 4.0 i 190KM 140kW
Rok produkcji 2004
Jeep Grand Cherokee II 4.0 i 190KM 140kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Świetne fotele, typowy kanapowiec, super wygodne. Reszta do przeżycia i przyzwyczajenia się, wspominam ten samochód jako dobrą przygode.
W sumie fajne auto dla spokojnych kierowców i do powolnego przemieszczania się, troche szarpie po kieszeni przy tankowaniu ale wynagradza to dużym komfortem, szczególnie fotele na których czuje się jakbym siedział w domu na kanapie. Na minus zasługuje wykonanie i materiały do tego użyte wszystko wygląda topornie i mało nowocześnie.
Akurat ten silnik 4.0 do tego samochodu uważam że jest za słaby. W mieście daje rade i naprawde dobry ma zryw już od samego początku do tego ładnie mruczy ale trasa to już bardzo przeciętnie. Przy wyprzedzaniu powyżej 100km/h nie daje już takiego kopa jak przy niższych prędkościach.
Pracuje całkiem nieźle przy spokojnej jeździe nie czuć szarpania dopiero jak się wciśnie pedał w podłoge zaczyna się czuć przełączenia ale ogólnie źle nie jest. Trzeba poprostu pamiętać że nie jest to samochód do szybkiej jazdy.
Tutaj nie jest za dobrze. Lepiej nie szaleć tym autem bo można daleko nie zajechać, spore kołysania na nierównościach do tego kiepski przy wyższych prędkościach układ kierowniczy sprawia że nie czuje się tego samochodu tak jak należy a przed łukami lepiej sporo wyhamowywać. Duże przechyły na boki.
Jak dla mnie bardzo dobra w każdym kierunku no i te duże lusterka boczne aż przyjemnie spojrzeć naprawde sporo widać.
Zawiodłem się bo nie ma tu zbyt wiele schowków na różne drobiazgi a już schowek w desce od strony pasażera to jakiś żart. Jak na tych rozmiarów samochód spodziewałem się czegoś więcej.
Nie można się do niczego przyczepić dobrze wieje kiedy trzeba.
Tutaj naprawde dobrze chociaż jestem nie najwyższy (180cm) to miejsca naprawde sporo w każdym kierunku szczególnie na boki. Z tyłu też nie jest źle.
Jak dla mnie jest ok chociaż w trasie troche uciążliwe mogą być podmuchy powietrza bo w końcu sylwetka nie jest super opływowa.
Temat rzeka w zasadzie ile się do niego wleje tyle spali, wiele zależy od nogi kierowcy. W mieście przy umiarkowanej jeździe czyli troche spokojnie ale kiedy trzeba to przycisnąć spalał mi ponad 20litrów, najczęściej wychodziło to ok 25-27. Trasa udaje się zejść do 13-14litrów przy prędkościach 100-110km/h. Ceny części w miare przystępne.
Mój pochodził z importu z USA więc cena była naprawde konkurencyjna w stosunku do odpowiedników europejskich ale za to jakość wykonania bez porównania, pozostawia wiele do życzenia. No i należy pamiętać że ten samochód przegrywa na pewno właściwościami jezdnymi na asfalcie z każdym. Co innego w terenie ale prawda jest taka że 95% użytkowników jeepa nie zjeżdża nigdy z asfaltu.
Posiadałem go przez rok więc nie miałem w nim żadnych napraw.
jw

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i 190KM 140kW [l/100km]