Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee II Terenowy

Przebieg: 195 tys. km
Okres użytkowania: 1 rok
Jeep Grand Cherokee II Terenowy 2.7 CDRi 163 KM 120 kW - Oceń swoje auto
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : KAROSERIA - piękna PRZENIESIENIE NAPĘDU - œwietne SILNIK - rewelacja UKŁAD ELEKTRYCZNY - jestem zawiedziony UKŁAD HAMULCOWY - wyhamuj ponad 2 tony a on sobie radzi:) ZAWIESZENIE - kołyska dla dzieci, fotel bujany, konik na biegunach - œwietny INNE - jeŸdzisz Mondeo mkI przesiadasz się do Jeep\'a to nie mów, że nie będziesz wszystkim pozytywnie zaskoczony - a może nie mam racji?
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Silnik : jak wyżej opisałem po rozmowie z mechanikiem dowiedziałem się, że przyczynš było poprostu oszczędzanie na paliwie tj. jakieœ olejopodobne ciecze, które miały napędzać mojš zabawkę. W traktorach się sprawdzało - niezłe zalożenie...
Układ elektryczny : przestało nagle dzialać sterowanie lusterek zewnętrznych (składanie, rozkładanie oraz regulacja lewego lusterka), dodatkowo jakoœ nieczuły stał się na ustawienia pamięci (które osobne sš dla dwóch kierowców) tzn. wciskasz 1 na drzwiach i nic sie nie dzieje, wciskasz 2 i to samo nic
Tak sobie policzyłem powyższe pola - jest ich aż 11 - opinie DOSKONALE zazaczyłem tylko cztery razy a DOBRZE siedem razy i tak całokształt oceniam na DOSKONALE. Dlaczego? Bo samochód ten jest doskonały. Bo zimš parkuję obok wejœcia do super markietu na zaspie œniegu, bo - jak przeczytałem gdzieœ w jedej z opini można zjechać w drogę leœnš bez utraty komfortu podróży a i pod operš dobrze wyglšda, bo dopuszczalna masa całkowita to ponad 6 ton!!! samochód waży 2050 kg czyli dużo pocišgnie:) Niżej jest pytanie czy kupił bym jeszcze raz - odpowiedŸ - zdecydowanie tak. Chciałbym podkreœlić, że jest to tylko moja opinia i nie każdy musi się z niš zgadzać. Może ktoœ zarzuci, że czepnšłem się niekiedy szczegółów (jakaœ kieszeń w drzwiach etc.)ale pisałem co mi pasuje lub nie. Konstruktywna krytyka mile widziana jak również jakieœ poprawki:)Mam nadzieję, że komuœ się to - wszystko no może chociaż częœć - przyda. Tak czy inaczej polecam właœnie ten model tej marki. Wszelkie wštpliwoœci mijajš jednak jak już zostaje się szczęœliwym właœcicielem i użytkownikiem w jednej osobie.
Wrażenia
Bardzo dobry silnik z za naszej zachodniej granicy. Jest on bardzo kulturalny jeœli chodzi o pracę. Da się nawet poczuć dreszczyk emocji podczas przyspieszania (może bardziej podczas ruszania) jest w nim namiastka pięknego brzmienia. Jest to tylko rzędowa pištka i to diesel. Wrażenia oczywiœcie z wnętrza i perspektywy kierowcy bo pasażerowie to ignoranci :) Jeœli chodzi o elastycznoœc... no cóż... bioršc pod uwagę, że przesiadłem się z samochodu 88 konnego do 163 konnego to oczywiœcie rakieta na asfalcie. Wyprzedzanie stało się tylko manewrem na drodze a nie smutnš koniecznoœciš, do której potrzebny był pas startowy. Po roku użytkowania jednak muszę stwierdzić, że można by tam dołożyć jeszcze chociaż 100 koników:)Pewnie to maniera ale...
Tak właœciwie to nie mam powodów do narzekania. Jest to mój pierwszy automat i zdołałem się już do niego przekonać mało tego jestem inwalidš wsiadajšc do samochodu ze zwykłš skrzyniš. Ale do brzegu jedyna rzecz, która wpływa na brak opini doskonałej to pierwszy bieg, który podczas ruszania przy energicznym wcisnięciu PEDAŁU PRZYSPIESZACZA jest strasznie długi... i długi... i długi... niejednokrotnie muszę odpuœcić ów pedał co by w końcu bieg się zmienił. No i reduktor :) kto ma ten wie co to naprawdę jest napęd na cztery koła :)
Nie uważam wcale ażeby układ jezdny zasługiwał na miano układu doskonałego - nie dokońca ale o tym póŸniej. Jest bardzo komfortowy to napewno, jest mało awaryjny to również (doœwiadczenie ostatniego roku). Teraz jest to póŸniej - jest doskonały na leœne drogi i inne takie \"nie drogi\" czyli nasze miejskie asfalty. Jednak nie bardzo podoba mi się jego zachowanie na autostradach przy prędkoœciach powyżej 150 km/h. Można się niejednokrotnie wystraszyć szczególnie na poczštku urzytkowania.
Jak w układzie jezdnym dobrze nie doskonale. Dlaczego? OdpowiedŸ prost,a zbyt mała przednia szyba. Może to dobrze bo do mycia od wewnštrz mniej:)na zewnštrz i tak myjnia:)Poza tym widocznoœć dodatkowo zasłania nam wielkie lusterko wteczne. Stosunkowo mała tylna szyba (tu zaleta wielkiego lusterka wstecznego)ale widocznoœć z tyłu rekompensujš nam lusterka zewnętrzne, które sš chyba tylko minimalnie mniejsze od luster cišgnika siodłowego.
...hmmm... znów dobrze nie doskonale... a tylko dla tego, że kieszeń w drzwiach kierowcy jest jakby za nisko, jakby za daleko... poza tym wszystko tam gdzie chcę żeby było czyli dokladnie pod rękš.
Tu jest doskonale:) zaprzeczajšc prawš natury zimš jest goršco a latem zimno:)do tej pory nie miałem samochodu, w którym najniższa temperatura bez wšczania klimatyzacji miała 13 stopni Celcjusza. poza tym działa œwietnie. Nagrzewa się bardzo szybko więc zimš zbytnio nie marŸniemy a latem nie odwadniamy się.
Tu mała sprzecznoœć z sumieniem... tak w sumie to nie powinno być oceny doskonale... ale mogę się wytłumaczyć w prosty sposób. Po pierwsze dzielimy samochód na pół w poprzek miej więcej po œrodku dzięki temu otrzymujemy: 1. przestrzeń dla kierowcy 1.1 przestrzeń pasażera z przodu (obok kierowcy), 2. przestrzeń dla pasazerów (dwóch lub trzech) na tylnej dzielonej kanapie. Więc rozaważajšc pkt.1 jest naprawdę Doskonale przez duże \"D\". Siedzšc na miejscu kierowcy możemy mieć chyba tylko kompleksy patrzšc jak dobrze majš kierowcy ciężarówek:)jakoœ mnie to nie dotyczy - jest doskonale i tyle. Jednak trzeba wprowadzić małš dywersję (patrz pkt. 1.1)jak czasem bywam zmęczony:) i zamieniam się z zonš miejscami to brakuje mi tam tylko kapci - resztę mam i nie mówię o gazecie:)- jest tam bardziej niż doskonale. Rozwazajšc pkt. 2 niewiele, mało, malutko miejsca szczególnie kiedy kierowca jest wysoki i właœnie w tym miejscu pasuje ocena tylko dobra. Reasumujšc ocenę doskonałš - ja nie kupuję samochodu dla pasażerów jeżdżšcych z tyłu, sam również tam nie siedzę więć jeszcze jakieœ pytania? Niewidzę, dziękuję :)
\"Moim zdaniem kompletny odlot\" i co z tego, że diesel, kopciuch czy coœ tam jeszcze - œwietnie mruczy przy ruszaniu. Założysz jakšœ kostkę na felgi to nawet w Audi będzie w œrodku traktorem. Głoœno powyżej 150 km/h? To zwolnij i zacznij się wozić:) Jakoœ w Ferrari nikomu nie przeszkadza, że głoœno. Poza tym Jeep zadbał o 180 W mocy muzycznej więc naturalnie rodzi się pytanie po co wyciszyć i przedewszystkim przed kim?
Skłamał bym gdybym powiedział, że doskonale no bo nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej. Spalanie jak jak na cywilnš werję czołgu jest na bardzo rozsšdnym poziomie (jak prowadzi moja żona)ja niestyty nie mieszczę sie w jej normach ale też nie jest strasznie zawsze zmieszczę się w 10 litrach na 100 km. Nadmieniam, że po mieœcie jeżdżę bardzo, bardzo rzadko i na ogół wieczorem. Na trasie udało mi się zejœć do 8,3 l/100km. Należy nauczyć się korzystac z tempomatu - używam cały czas i można zaoszczędzić sporo paliwa. Wszystkie cyferki to podaję zgodnie z tym co pokazuje mi sztuczna ineligencja mojego samochodu nie liczę sam bo i po co? Nie poruszam tematu jazdy Off Road - powód oczywisty. Mogę tylko powiedzieć, że udało mi się przez niecałe 2 godz. spalić połowę zbiornika, œrednia spalania - 79 l/100km - zabawa - bezcenna:) PRZEGLĽDY - nie wiem jakie sš ceny w serwisach bo nie bywam. Mam swojego mechanika, który przeglšda za darmo a płacę jak stwierdzi, że to czy tamto trzeba zrobić, wymienić etc. NAPRAWY - trzeba pamiętać, TO NIE JEST GOLF II i częœci nie kupi się w Biedronce w promocji za 0,80 gr. częœci nie sš astronomicznie drogie aczkolwiek do tanich też nie należš. Np. żarówka swiateł mijania w niemczech zaplaciłem 12 € a w polsce 59 PLN. Ale spokojnie boli dopiero jak coœ się stanie:)
Nic dodać nic ujšć, za (nie wiem czy) niewielkie pienišdze (ile osób tyle opini)zostaje się posiadaczem naprawdę ciekawego, dobrze wyglšdajšcego, dużo mogšcego samochodu. Sš inne, które podobajš mi się bardziej ale cena ich też jest zdecydowanie inna. Może kiedyœ uda się przesišœć do któregoœ z nich.
Nie może być doskonale skoro np. tylna wycieraczka nie działa jak powinna znaczy w ogóle nie działa, znaczy trochę działa trochę nie... składanie lusterek - przyciskasz przycisk i się składajš naciskasz raz jeszcze rozkładajš się... takie jest założenie ale nie działa. Drobiazgi niby. Tylna szyba przyciemniona więc i tak niewiele widać, lusterka można ręcznie złożyć ale miało być wygodnie i kozacko. Napewno naprawione będzie ale najpierw do domu wrócić muszę:) zatem tylko dobrze.
Tu ocena narazie tylko DOBRZE a to dlatego, że mialem parę w sumie poważnych problemów z silnikiem. Nie chciał odpalać zimny - problem z pompš wysokociœnieniowš (cokolwiek to znaczy) efekt taki, że nie podawała(ta pompa) paliwa na start silnika, jak odpalił było dobrze, następnie wtryski lały paliwo. Na usprawiedliwienie dodam, że wszystko to z winy poprzedniego urzytkownika. juz zrobione dawno, dawno temu. Teraz wszystko pasuje i ma luz:)Po tych zabiegach - odpukać w niemalowane - nic się nie dzieje i mam nadzieję zmienić opinię na DOSKONALE ale jeszcze trochę się powożę:)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 CDRi 163KM 120kW [l/100km]

Średnie zużycie
9,1
Minimalne średnie zużycie paliwa
8,8
Maksymalne średnie zużycie paliwa
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
8,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...

Usterki Jeep Grand Cherokee II

Jeep Grand Cherokee II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Jeep Grand Cherokee II Terenowy
×

Szanowny Użytkowniku,
Prosimy o poświęcenie kilku chwil na zapoznanie się z poniższą informacją.

Klikając w krzyżyk lub przycisk przejdź do serwisu, akceptujesz niżej przedstawioną Politykę prywatności oraz wyrażasz zgodę na nasze działania oraz działania naszych partnerów w niej opisane.

Polityka prywatności

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi zasad przetwarzania danych osobowych w naszym portalu przez AutoCentrum.pl S.A. oraz naszych Zaufanych Partnerów.

I. Administrator

Administratorem danych osobowych udostępnianych w ramach witryny www.autocentrum.pl jest spółka będąca właścicielem portalu, czyli AutoCentrum.pl S.A. Nasza siedziba mieści się w Krakowie (30-347) przy ulicy Kapelanka 6a/14. Możesz się z nami skontaktować pod adresem e-mail: [email protected]

W zakresie danych wysyłanych bezpośrednio do naszych Zaufanych partnerów, administratorami danych są podmioty, którym dane są udostępniane.

II. Dane osobowe

Zgodnie z RODO dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. W ramach autocentrum.pl gromadzimy je w postaci: adresów e-mail, numerów IP i loginów do konta użytkownika, płci, numerów telefonów, a także danych osobowych zawartych w podpisie w ramach konta użytkownika. Jeśli jako avatar ustawiono wizerunek osoby – również jest to dana osobowa. Możemy zbierać jeszcze inne dane, które nam udostępniasz w ramach poszczególnych funkcjonalności naszej witryny internetowej (np. w ramach kampanii promocyjnych, konkursów itp.). W tym wypadku będziesz o tym poinformowany. Dane osobowe są gromadzone również w plikach Cookies, Local Storage.

Pamiętaj, że nie jesteśmy administratorem wszystkich danych, które udostępniasz w ramach naszej witryny. Dane udostępniane w ramach formularzy zawierających zapytania są przesyłane bezpośrednio do podmiotów trzecich. To samo dotyczy wyświetlanych reklam, bowiem kiedy w nie klikniesz, Twoje dane osobowe są przesyłane bezpośrednio operatorowi reklamy, który jest jednym z naszych Zaufanych Partnerów. Nie mamy dostępu do tych danych, ani nie przetwarzamy ich w żaden sposób. Administratorami tych danych są te podmioty, którym je udostępniasz w przez wysłanie formularza lub kliknięcie w reklamę.

Udostępnienie nam danych osobowych nie jest warunkiem przewidzianym w ustawie i jest całkowicie dobrowolne. Pamiętaj jednak, że brak podania nam danych osobowych może uniemożliwić Ci korzystanie z niektórych naszych usług, a także spowoduje, że nie będziemy mogli dostosować wyświetlanych treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

III. Na jakiej podstawie i w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Przede wszystkim przetwarzamy je po to, żebyś mógł korzystać z naszej witryny internetowej i w celach statystycznych. Jeśli korzystasz z usług wymagających rejestracji, Twoje dane które nam udostępniasz (adres e-mail, czy Twój identyfikator w portalu oraz inne dane udostępniane w ramach konta użytkownika), są przetwarzane w celu realizacji tej usługi.

W związku z faktem, że nasza działalność w znacznym zakresie związana jest ze statystykami odwiedzin portalu, przetwarzamy Twoje dane osobowe również w celach statystycznych.

Portal utrzymuje się dzięki reklamom emitowanym przez reklamodawców. Dlatego, aby dopasować wyświetlaną treść w tym reklamy, do Twoich zainteresowań, w tym celu przetwarzamy dane osobowe w sposób zautomatyzowany.

Twoje dane osobowe przetwarzamy jedynie na podstawach wskazanych w RODO. Przetwarzanie, które jest wykonywane w ramach korzystania z autocentrum.pl jest oparte na trzecich z nich:

a) Jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Twoja zgoda jest wymagana, jeśli przekazujemy Twoje dane osobowe podmiotom trzecim. To samo dotyczy przetwarzania Twoich danych bezpośrednio (bez naszego pośrednictwa) przez operatorów reklam, głównie w celach marketingowych, w tym dostosowania wyświetlanych treści na podstawie analizy Twoich zachowań podejmowanych w ramach naszej witryny. Dotyczy to sytuacji, gdy podmiot trzeci chce pokazać Ci ofertę na produkty, którymi się interesujesz, lub dotyczące ich reklamy.

Na tej podstawie Twojej zgody przetwarzamy również dane, które udostępniłeś nam w ramach formularzy, które znajdziesz na naszych stronach internetowych. Są to dane takie jak: adres e-mail, Twoje imię i nazwisko, pseudonim, numer telefonu.

Operatorzy reklam przetwarzają dane identyfikacyjne i statystyczne zapisywane w Cookies i Local Storage, które samodzielnie gromadzą w ramach wykorzystania udostępnionych im powierzchni reklamowych na naszej witrynie.

Zapewniamy Cię, że nikt inny nie korzysta natomiast z naszej bazy danych zawierającej Twój adres e-mail i inne dane dotyczące konta użytkownika.

b) Jeśli przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne w celu realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów.

Sposób prezentowania treści w ramach naszej witryny wymaga, abyśmy mogli dopasować ją do Twoich potrzeb i zainteresowań. Dzięki temu staje się ona atrakcyjniejsza. Jednak w tym celu musimy móc przetwarzać dane osobowe w celu prowadzenia statystyk, analizowania Twoich zainteresowań na podstawie treści które przeglądasz, czy reklam w które klikasz. Ta podstawa prawna daje nam takie możliwości.

Nadto na tej podstawie przetwarzamy dane w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony Twoich danych osobowych. Dlatego przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym zakresie jest konieczne, aby przykładowo zapobiegać niepowołanym logowaniom do Twojego konta użytkownika.

W ramach tej podstawy możemy również prowadzić marketing bezpośredni własnych produktów lub usług, przez np. wysyłkę newslettera na adres mailowy, z którego się logowałeś.

W tym zakresie przetwarzamy dane zawarte w plikach Cookies, Local Storage oraz Twój adres e-mail.

Na tej podstawie nie przetwarzamy natomiast Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez podmioty trzecie.

c) Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne dla wykonania umowy lub podjęcia działań na Twoje żądanie.

Jeśli korzystasz z naszych usług podajesz nam dane, które następnie są wykorzystywane w celu realizacji umowy, w której zobowiązaliśmy się do ich świadczenia. Pamiętaj, że zakładając konto i akceptując regulamin, zawieramy umowę. Przykładowo podajesz nam adres e-mail, twój login i podpis przy rejestracji konta użytkownika. Na tej podstawie korzystamy z udostępnianych danych jedynie w zakresie niezbędnym dla realizacji naszej części zadania.

IV. Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?

1. Dane osobowe przekazujemy naszym Zaufanym Partnerom dzięki którym możemy prowadzić naszą witrynę. Nasi Zaufani Partnerzy udostępniają Twoje dane innym administratorom -podmiotom zlecającym kampanie reklamowe, a także podmiotom dokonującym analizy przeprowadzonych kampanii reklamowych.

Do naszych partnerów należą:

• Netsprint S.A. (z siedzibą w Warszawie (00-609), al. Armii Ludowej 26, www.netsprint.eu, polityka prywatności)
  • Way2Grow (z siedzibą w Krakowie (31-539), ul. Kotlarska 6/15, www.way2grow.eu, [email protected])
  • Ströer Digital Media (z siedzibą w Warszawie (00-844), Plac Europejski 2, www.stroer.pl, [email protected])
  • Adrino (z siedzibą w Warszawie (00-695), ul. Nowogrodzka 42, www.adrino.pl, [email protected])
  • Sovrn (z siedzibą w Londynie (W1T 3NA), 40 Berners Street, 4th Floor, Newlands House, Fitzrovia, Wielka Brytania, www.sovrn.com, [email protected])
  • Smart55 sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (00-020), ul. Chmielna 2/31, www.smart55.com)
  • Grupa PGD sp. z o.o. (z siedzibą w Krakowie (30-403), ul. Rzemieślnicza 26, www.pgd.pl, [email protected])
  • Auto Direct S.A. (z siedzibą w Warszawie (03-199), ul. Modlińska 61, [email protected], www.autosalon24.pl)
  • Auto Centrum Golemo sp. j. (z siedzibą w Krakowie (30-348), ul. Grota Roweckiego 6, www.golemo.pl)
  • AAA Auto sp. z o.o. (z siedzibą w Piasecznie (05-500), ul. Okulickiego 3, www.aaaauto.pl, [email protected])
  • Adform A/S (z siedzibą w Kopenhadze, Wildersgade 10B, 1. sal. 1408, Dania, www.adform.com, [email protected])
  • AppNexus Inc. (z siedzibą Nowym Jorku (NY 10010), 28 West 23rd Street Floor 4, USA, www.appnexus.com)
  • Clickonometrics Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (02-952 ), ul. Wiertnicza 89, www.clickonometrics.com, [email protected])
  • Criteo (z siedzibą w Paryżu (75009), 32 Rue Blanche, Francja, www.criteo.com, [email protected])
  • TVN S.A. (z siedzibą w Warszawie (02- 952), Wiertnicza 166, [email protected], polityka prywatności)
  • iBILLBOARD Poland Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (00-657), Pl. Konstytucji 5/75, www.ibillboard.com, [email protected])
  • Oath (z siedzibą Sunnyvale (CA 94089), 701 First Avenue, www.oath.com)
  • Onnetwork Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (01-445), ul. Erazma Ciołka 13, lok.210, www.onnetwork.tv, polityka prywatności)
  • PubMatic, Inc. (z siedzibą w Redwood City (CA 94063), 305 Main Street, USA, www.pubmatic.com)
  • Smart AdServer (z siedzibą w Paryżu (75009), 66 rue de la Chaussée d’Antin, Francja, www.smartadserver.pl, [email protected])
  • Teads SA. (z siedzibą w Paryżu (75006), 97 rue du Cherche midi, Francja, www.teads.tv, [email protected])
  • The Trade Desk, Inc. (z siedzibą w Ventura (CA 93001), 42 N. Chestnut Street, USA, www.thetradedesk.com, [email protected])
  • Xaxis (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10017), 466 Lexington Avenue, USA, www.xaxis.com, [email protected])

Wyżej wymienionym Zaufanym Partnerom przekazujemy dane:

• w celach marketingowych, w tym w celu zautomatyzowanego przetwarzania polegającego na profilowaniu behawioralnym (czyli innymi słowy analizowaniu podejmowanych przez Ciebie działań w kontekście dopasowania wyświetlanych treści do Twoich preferencji),
  • w celach statystycznych,
  • w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie i przedstawienia oferty na interesujący Cię produkt,
  • w celu udostępniania danych osobowych innym administratorom, w szczególności podmiotom zlecającym kampanie reklamowe, a także podmiotom dokonującym analizy przeprowadzonych kampanii reklamowych.

W powyższych celach przetwarzane są dane zawarte w plikach Cookies i Local Storage. Jeśli udostępniłeś dane kontaktowe w formularzu kierowanym do adresata zewnętrznego, to w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie lub przedstawienia oferty, dane te będzie przetwarzał podmiot, do którego się zwróciłeś.

W celach ściśle statystycznych Twoje dane zawarte w Cookies i Local Storage udostępniamy:

• Google LLC (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA, www.google.pl, [email protected]).
  • Gemius S.A. ( z siedzibą w Warszawie (02-019), ul. Grójecka 1/3, www.gemius.pl).
  • WhitePress sp. z o.o. (z siedzibą w Bielsku Białej (43-400), ul. Legionów 26/28, www.whitepress.pl, [email protected]).

2. Twoje dane osobowe są również przekazywane bezpośrednio do podmiotów niebędących naszymi Zaufanymi Partnerami, których formularze kontaktowe są zamieszczone w ramach naszej witryny. Nie mamy dostępu do tych danych ani nie przechowujemy ich w żaden sposób. Lista tych podmiotów nie jest stała, zaś informację o nich znajdziesz przy okazji wypełniania formularza.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania z danymi osobowymi przez naszych Zaufanych Partnerów i inne podmioty, którym udostępniasz dane osobowe znajdziesz w dokumentach takich jak polityki prywatności, regulaminy czy informacje dotyczące Cookies, znajdujących się na ich stronach internetowych.

V. Cookies i Local Storage

Korzystamy oczywiście z ciasteczek. Ciasteczka to nic innego, jak pliki znajdujące się na Twoich urządzeniach, które zawierają interesujące nas informacje w postaci unikalnych danych identyfikujących Twoje urządzenie oraz danych statystycznych dotyczących podejmowanych przez ciebie działań w ramach naszej witryny. Używamy również Local Storage. To technologia pozwalająca zapisać takie same dane jak w ciasteczkach w pamięci Twojej przeglądarki internetowej.

Po co nam Cookies i Local Storage? Dzięki informacjom w nich zawartym możemy sprawić, że nasza witryna będzie dla Ciebie bardziej atrakcyjna. Dzięki nim dopasujemy wyświetlane treści i reklamy do Twoich preferencji. W tym celu następuje zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych zwane profilowaniem, które polega na analizie Twoich zachowań w sieci.

Dzięki informacjom zawartym w Cookies i Local Storage możemy również sporządzać nasze statystyki, dzięki którym mamy informacje o ilości odwiedzających nas użytkowników oraz o tym jakie treści cieszyły się największą popularnością. Również dzięki nim wiemy jakich zgód udzieliłeś i jakie opcje zaznaczyłeś na naszej witrynie.

Dane zawarte w Cookies i Local Storage nie pozwalają na bezpośrednią identyfikację osoby fizycznej. Pozwalają zidentyfikować jedynie urządzenie, z którego korzystasz.

Wykorzystując powierzchnie reklamowe, które udostępniamy, z ciasteczek w ramach naszej witryny korzystają również nasi Zaufani Partnerzy – którzy używają ich w celu zbierania informacji w zakresie Twoich zachowań na naszym portalu, dzięki czemu mogą zaprezentować Tobie spersonalizowane reklamy, bez naszego pośrednictwa.

Jeżeli nie chcesz, aby jakiekolwiek Cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu, możesz to zmienić to w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej. Możesz też usunąć w całości dane zapisane w postaci Cookies lub Local Storage.

VI. Twoje prawa

RODO modyfikuje Twoje uprawnienia dotyczące przetwarzania danych osobowych.

1. Prawo dostępu do danych osobowych.

Na Twoje żądanie udzielimy Ci informacji, czy przetwarzamy Twoje dane osobowe. Jesteśmy również zobowiązani, na oddzielne żądanie, udzielić bardziej szczegółowych informacji w zakresie: celów przetwarzania, kategorii danych osobowych, odbiorców danych lub ich kategorii, okresu przechowywania danych osobowych lub kryteriów jego ustalania, źródła pozyskania danych, o zautomatyzowanym przetwarzaniu danych osobowych i konsekwencjach takiego przetwarzania danych dla Twojej osoby. W przypadku przekazywania danych osobowych do Państwa trzeciego poinformujemy Cię również o stosowanym zabezpieczeniach.

2. Prawo do żądania kopii przetwarzanych danych osobowych.

Na Twoje żądanie sporządzimy kopię Twoich danych osobowych. Zostanie ona Ci udostępniona w popularnym formacie pliku informatycznego. Pierwsza kopia zostanie udostępniona bezpłatnie. Jednak za każdą kolejną możemy naliczyć opłatę w wysokości, którą określimy w oparciu o postanowienia RODO.

3. Prawo do sprostowania oraz usunięcia danych osobowych.

Jeśli okaże się, że Twoje dane osobowe są niepoprawne usuniemy nieprawidłowości. Zrobimy to z własnej inicjatywy – bądź, jeśli zwrócisz nam na to uwagę – na Twoje żądania.

Jeśli nie życzysz sobie przetwarzania Twoich danych osobowych usuniemy je z naszych baz danych. Pamiętaj jednak, że usunięcie niektórych danych może uniemożliwić nam świadczenie usług dla Ciebie – dotyczy to tych usług w związku z którymi konieczne jest przetwarzanie danych osobowych, które zostały udostępnione. Przykładowo, nie będziemy mogli świadczyć usług związanych z kontem użytkownika, jeżeli zażądasz usunięcia Twojego e-maila oraz loginu. Mimo Twojego żądania usunięcia będziemy jednak mogli przetwarzać niektóre dane osobowe na zasadach określonych w RODO.

4. Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych.

W przypadkach przewidzianych przez RODO, na Twoje żądanie ograniczymy przetwarzanie Twoich danych osobowych. Najprościej rzecz ujmując ograniczenie przetwarzania danych osobowych uniemożliwia ich wykorzystanie poza przechowywaniem. W takim przypadku jakiekolwiek inne działania na danych podlegających ograniczeniu przetwarzania, będą mogły być wykonywane jedynie za Twoją zgodą.

5. Prawo do żądania przekazania przetwarzanych danych osobowych.

Na zasadach przewidzianych w RODO możesz zażądać przekazania danych osobowych zapisanych w standardowym formacie pliku nadającym się do odczytu maszynowego. Jeśli Twoim celem jest przekazanie ich innemu administratorowi, prześlemy plik zawierający Twoje dane osobowe bezpośrednio do niego.

6. Prawo do sprzeciwu.

W niektórych przypadkach, nawet jeśli przetwarzamy dane osobowe zgodnie z prawem, bez Twojej zgody, możesz żądać od nas zaprzestania przetwarzania danych osobowych wnosząc sprzeciw. Będzie on uzasadniony, jeżeli wykażesz, że nasze zgodne z prawem działania mimo wszystko naruszają Twoje interesy, prawa lub wolności.

7. Prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Raz udzielona zgoda na przetwarzanie informacji nie jest udzielana na zawsze. Jeżeli z jakichkolwiek względów się rozmyślisz, możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W takiej sytuacji, jeżeli nie będziemy mieli odrębnej podstawy przetwarzania, zaprzestaniemy wykorzystywania danych osobowych w tym celu, w jakim została wyrażona zgoda. Pamiętaj jednak, że cofnięcie zgody może czasem spowodować brak dostarczenia Ci interesujących treści lub informacji. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie poprzez modyfikację ustawień dostępnych w ramach naszej witryny pod tym adresem.

Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie danych osobowych, którego dokonywaliśmy przed jej wycofaniem.

8. Prawo do skargi do organu nadzorczego.

W związku z wejściem w życie RODO i dostosowaniem polskiego prawa do nowej rzeczywistości, organem nadzorującym w Polsce respektowanie Twoich praw w zakresie przetwarzania danych osobowych jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jeżeli uważasz, że przez nasze działania związane z przetwarzaniem danych osobowych Twoje prawa zostały naruszone możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

VII. Okres przechowywania danych osobowych.

Okres przechowywania danych osobowych różni się w zależności od celu, w jakim dane są wykorzystywane.

Twoje dane osobowe przetwarzane są na podstawie:

• udzielonej zgody przechowujemy aż do momentu jej cofnięcia.
  • W celu wykonania umowy – do momentu jej wygaśnięcia, jednak zgodnie z RODO, dane te mogą być przetwarzane po wygaśnięciu umowy, jeśli będzie to uzasadnione np. w celu dochodzenia roszczeń lub celach rozliczeniowych. Dane udostępnione dla wykonania umowy nigdy nie będą przechowywane przez okres dłuższy niż jest to konieczne.
  • Dane przetwarzane w dla realizacji naszego uzasadnionego interesu będą przetwarzane aż do momentu zgłoszenia przez Ciebie uzasadnionego sprzeciwu.

VIII. Przekazywanie danych poza obszar UE

Wymiana danych osobowych pomiędzy UE a USA odbywa się na zasadach tzw. Privacy Shield – czyli porozumieniu pomiędzy USA a Komisją Europejską, dzięki któremu stwierdzono, iż USA zapewniają należyty poziom ochrony danych osobowych w przypadku podmiotów, które zostały zarejestrowane jako spełniające kryteria Privacy Shield.

Twoje dane przekazywane są tym z naszych partnerów mających siedzibę w USA, którzy przystąpili do Privacy Shield.