Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee II

Darek kroll, 3 lata temu
Silnik 3.1 TD 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Jeep Grand Cherokee II 3.1 TD 140KM 103kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Kupiłem Jeep 3.1td 4 lata temu. Samochód super się prowadzi i w terenie daje radę oczywiście to nie samochód do masakrycznego topienia, ale na jazdę terenową w piachu i na podjazdach super. Ważne dobre gumy z dobrym bieżnikiem i gryzie piach pięknie. Ja używam M+S nie jest źle ale przymierzam się do A/T. Nie polecam go zbyt mocno motać bo ten samochód nie jest do dużych kółek, lift max 2'' nie więcej. Jeżeli chcesz go bardziej podnosić i dać opony większe to przeróbka zawieszenia jak w banku, bo inaczej wszystko będzie się rwało. Silnik to iście czary mary z łodzi. Jak trafisz na zadbany to nie ma problemu z jazda, ale trzeba pamiętać o wymianie oleju i kontroli temperatury, bo jak raz coś się zacznie sypać to już koniec, remont u niego jest masakryczny. Na szczęście mnie to nie spotkało, ale słyszałem, że jak trafi się to mało kto potrafi to dobrze zrobić, lepiej poszukać działający a stary na szrot. Jednak jak się dba to samochodzik wdzięcznie działa. NIE MIAŁEM Z NIM ŻADNYCH PROBLEMÓW. Jeżdżę nim na odpoczynek bezdrożami i zrobiłem za te 4 lata 30tys. Jak cieknie to mur beton nie jest to uszczelnienie tylko mikro pęknięcia na flanszy między skrzynia a silnikiem. Nie warto spawać, bo może pofałdować najlepiej poszukać dobrej używki albo kupić nową.
Koszmar w remoncie. Trzeba dbać o olej wymiana co 15 tys. Nie przegrzewać. Może trochę więcej mocy 140KM a po 20 latach to może i 120KM zostało.
Nie mam większych uwag
Nie mam zastrzeżeń, jeszcze nic mi się nie posypało. Standardowe wymiany. Tak jak pisałem to nie model do katowania.
W moim przypadku nie widzę żadnych wad. Nie sypie się jak to w innych modelach się zdarza.
Jak w każdej terenówce. Trochę z boków trzeba uważać, bo jak coś małego podjeżdża to nie widać :)
Jak każda terenówka.
SUPER. W zimie nie trzeba webasto a latem klima super daje
Komfort wygoda. Full opcja dużo miejsca
OK
No to jak to terenówka, w trasie przy odpowiedniej jeździe bez szarpania można zejść pomiędzy 10-11l. W terenie to już nie ma granic ale w 15-18l zawsze się mieściłem.
Za 10 tys. jak teraz chodzą te samochody to nie ma się do czego przyczepić. Jednak trzeba sprawdzić, czy silnik faktycznie nie jest na wykończeniu.
Nie mam żadnych uwag. Żadne usterki się nie pojawiały
Flansza między skrzynią a silnikiem.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.1 TD 140KM 103kW [l/100km]

13,3