Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee III

Hube, 11 lat temu
Silnik 3.7 i V6 4WD 210KM 154kW
Rok produkcji 2006
Jeep Grand Cherokee III 3.7 i V6 4WD 210KM 154kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Najlepszy samochód jaki miałem. Wszechstronny, przy tym ekonomiczny (jak na swoje gabaryty), wygodny, bezpieczny, trochę lanserski, dobre audio, super silnik i skrzynka, tylko założyć opony A/T i w drogę lub na szuter.
Silnik 3,7 (założony LPG) zachwyca kulturą i elastycznością. Trochę \"ryczy\" gdy na wyprzedzaniu podkręcisz go do 5-7k rpm, ale jest mocarny i to wytrzymuje :) Ponadto nie jest paliwożerny. Trasa 16,25 l/100 km gazu i 13,4 l/100 km Pb95, miasto 18,50 l/100 km gazu i około 16 l/100 km Pb 95. No czinkłeczento to nie jest.
Świetne przełożenia biegów, praktycznie nieodczuwalne. Polecam zabawę z manualną opcją przerzucania biegów w automacie (na rozgrzanym silniku!!!) i przeciąganie biegów. Siła mast zajn!
NIGDY nie spodziewałem się, że taka landara będzie jeździć po zakrętach jak osobówka. Nie ma pływania, ucieczek \"dupy\" na wyjściu z zakrętu. No po prostu rewelka. Nierówności w terenie to dziecinada.
Kliknąłem, że widoczność doskonała, ale słupki pomiędzy szybą przednią, a drzwiami są deko za szerokie i ciut utrudniają widoczność np. zauważanie pieszych na pasach przy skręcie, ale bezpieczeństwo przede wszystkim... moje heh :)
Wszystko na swoim miejscu, w zasięgu wzroku i ręki. Przełączniki intuicyjne, komfortowo pomyślane schowki, wygodne siedzenia. No zajebisty sprzęt!
Robi się ciepło w 0,5 minuty od włączenia silnika. No dobra, testowałem latem więc miało prawo. W ziemie jeszcze nie miałem tego auta (najlepsze przede mną), ale klimatyzacja działa nader poprawnie. Robi się przyjemnie chłodno w całym aucie szybko. Tylko w dupę trochę ciepło tak, jakbym miał podgrzewane siedzenia,a nie mam.
Mam prawie 2 metry wzrostu i nie jest to moje najbardziej wygodne auto, a miałem Mondeo, Pajero. Ta opinia chyba wystarczy.
Głośno robi się przy obrotach 5-7k rpm, poza tym cisza... Na nierównościach cisza. Na autostradzie cisza. najbardziej może zaszkodzić niewłaściwy dobór opon, które mogą hałasować.
Twierdzę, że jak na tak duże, ciężkie i wszechstronne auto spalanie jest jego mocną stroną. Oczywiście można do sejczento założyć przyczepę i bagażnik nadachowy i będziemy mieli podobną pakowność za niższe pieniądze i koszty spalania, ale gdzie zmieścimy 4 osiłków, którzy przeniosą auto przez muldy?
Kupiłem używkę w dobrym stanie więc cena / jakośc u mnie wypada rewelacyjnie, ale nie tak zwyczaj nie rewelacyjnie, a RE WE LA CYJ NIE!!!
Mam go dopiero miesiąc więc niewiele jestem w stanie powiedzieć w zakresie niezawodności oprócz tego, że przez ten miesiąc mnie nie zawiódł w poważnych usterkach... :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.7 i V6 4WD 210KM 154kW [l/100km]

15,8