Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee III

Krzysztof 38lat, 10 lat temu
Silnik 5.7 Hemi V8 362KM 266kW
Rok produkcji 2010
Jeep Grand Cherokee III 5.7 Hemi V8 362KM 266kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zapier... konkretnie ale to nie Subaru STI ani Lancer Evo.
Samochód wart swoich pieniędzy ale nie należy się łudzić - to kosztowna zabawka w utrzymaniu.
Silnik to zdecydowanie najfajniejsza sprawa w tym aucie. Seryjnie jest 360 kucy i 520Nm, ja mam 560Nm i 387kucy. Silnik \"ciągnie\" od 1000 obrotów, jednak masa auta i jego aerodynamika powoduje spore spalanie gazu (trasa 19L przy tempomacie 150km/h) miasto....nawet 33L LPG. Moje auto przyspiesza w 6,5s do setki. Silnik na niskich obrotach jest cichy jak normalne osobowe auto. Gwałtowne przyspieszenie powoduje fajny ryk. Przy prędkościach powyżej 150 jest głośno w porównaniu z np Focusem ale też opory powietrza są znaczne. auto na 2gim biegu osiąga 120km/h. Faktycznego kopa w plecy osiąga około 4000obrotów. System Mopar działa szybko i niezauważalnie. Warunek-trzeba stosować olej 5W-20 i wymieniać go tak jak ja co 10tkm.
Tu mam mieszane uczucia. Sportowe osiągi auta powodują że skrzynia potrafi szarpnąć. Pomiędzy 2 i 3 biegiem trochę myśli. Poprawiło się po wgraniu najnowszego oprogramowania w ASO jeepa. Przy jeżdzie na tempomacie 150km/h obroty silnika to 2300. Ponieważ odpowiada mi dynamiczny tryb jazdy więc zadziorna skrzynia również jest ok. Zastanawia mnie żywotność ale w razie potrzeby wymienię na nową.
Jest ok jak na taką masę i środek ciężkości. Auto prowadzi się jak osobowe. Przy hamowaniu trochę nurkuje pomimo wymiany amortyzatorów na nieco twardsze. Wymieniłem tarcze na sportowe bo oryginały były mało wydajne przy kilku poważniejszych hamowaniach. Jest lepiej ale nie rewelacyjnie.
Do du...ale fabryczna kamera cofania i fabryczne czujniki ułatwiają sprawę. Daję radę:)
Jest ok. Klamki otwierania drzwi są za nisko. Radio to Boston Premium gra świetnie. Liczniki czytelne, dostęp do przełączników ok. Nie ma się co czepiać moim zdaniem.
Wydajne w każdych warunkach.
Z przodu ok, z tyłu tak jak w Mondeo. Więc dajemy radę. Bagażnik ma zbyt wysoko podłogę.
Do 150km/h ok. Powyżej głośno. Pamiętajmy jednak iż auto jest wysokie i raczej współczynnik oporów ma jak wagon kolejowy:(
Zależy jak się jeździ. Jeśli delikatnie to miasto 23l jeśli wariacko to miasto nawet 33L
Warto kupić.
Spore inwestycje po zakupie ponad 15000pln. A teraz tylko płyny:)
Brak, bo po zakupie wydałem wiaderko pieniędzy:(

LPG - zużycie paliwa dla silnika 5.7 Hemi V8 362KM 266kW [l/100km]

20,1