Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee III

Robert, 3 lata temu
Silnik 3.0 CRD V6 218KM 160kW
Rok produkcji 2005
Jeep Grand Cherokee III 3.0 CRD V6 218KM 160kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nie ma miejsca w które ten samochód nie wjedzie i nie wyjedzie. Wygląda jak zwykły SUV, nie mniej jednak jest fabrycznie wyposażony we wszystko czego potrzebuje porządna terenówka.
Inne : Osprzęt silnika: turbina, wycieki, klapki wirowe, EGR, czujniki ABS
Auto jest wybitnie trudne do oceny. Jego walory użytkowe są mniejsze niż się wydaje, mając 190cm wzrostu nad głową mam mniej miejsca niż w Audi A2 czy VW Lupo. Bagażnik 1000L, ale liczony do sufitu - dość wysoko na ładunek ciężkich rzeczy. Przyzwoita moc, do setki w 8,1s (bez modyfikacji). Dość sporo usterek - ale tych dotyczących wszystkich diesli.
Silnik V6 bajka. Dynamiczny w zasadzie przy każdej prędkości. Po kupnie po roku padła turbina, przy 200kkm wymieniałem rozrząd, silnik miał też sporo cieknących uszczelek, ostatnim hitem jest uszkodzony silnik klap wirowych. O lejących wtryskach nie wspominam.
Skrzynia mając swoje 220kkm zaczęła poszarpywać, pomogła wymiana układu zaworowego. Mimo bezbłędnej pracy od czasu do czasu wyrzuca błędy zmiany przełożeń.
Zawieszenie kozackie, bardzo dużo potrafi jak na taką masę auta. Niech was jednak nie zwiedzie, że terenowe zawieszenie wytrzyma dłużej na polskich drogach. Na szczęście części dość tanie i proste w wymianie.
Lakier "black pearl" po 15 latach wygląda i błyszczy się jak nowy. Dość trudno uszkodzić.
Jestem wysoki, szyba dość niska więc widoczność świateł nad ulicą dość ograniczona. Widoczność w lusterkach i pozostałych szybach: bajka.
Jak na moje 190cm wzrostu w tak dużym aucie to powinno się siedzieć wygodniej. Fotele skórzane dość wygodne, większość potrzebnych rzeczy pod ręką.
Nie mam zastrzeżeń co do wentylacji i ogrzewania. W tych autach bolączką jest uszkodzenie klimatyzacji. Przez ogromny grill kamienie uszkadzają skraplacz klimy.
Samochód jest duży, ale nie jest wystarczjąco przestronny dla podróży w 5 osób. Szczególnie tylnie srodkowe miejsce jest dosyć ciasne przez tunel wału biegnący w podłodze.
Przy 140kmh można rozmawiać ze sobą szeptem. Najbardziej wyciszone auto jakim jeździłem.
Serwis auta jest klasyczny dla serwisu pojazdów z silnikami diesla. Podobne usterki, podobne koszta. Natomiast spalanie powoduje, że nie jest to auto na dojazdy do pracy czy szkoły.
Kupiłem to auto za 28500zł w 2018 roku ('05) rocznik. Szukając czegoś o podobnych możliwościach i osiągach musiałbym sporo dopłacić. Jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny to jest on na wysokim poziomie.
Z drobiazgów to auto zawsze potrafi znaleźć sobie jakiś kod błędu, najczęśćiej są to błędy komunikacyjne, ale zdarza się zgłoszenie błędu zmiany biegów, błędu świecy czy innych wymyślnych rzeczy. Błędy te jednak rzadko mają przełożenie na cokolwiek innego. Nie mniej jednak irytują.
Usterki, które mi się zdarzyły nigdy nie uziemiły auta i były przewidywane np. turbina, czy klapki wirowe to standard. Auto nawet bez turbiny pokonało trasę o długości 2x500km bez problemu.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 CRD V6 218KM 160kW [l/100km]

13,2