Ocena kierowcy - Jeep Renegade SUV Facelifting

Janusz, 5 lat temu
Silnik 1.0 GSE T3 Turbo 120KM 88kW
Rok produkcji 2018
Jeep Renegade SUV Facelifting 1.0 GSE T3 Turbo 120KM 88kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacja
Inne : Wyciszenie jak w drogiej limuzynie
Świetny samochód. Najlepszy w klasie i lepszy wybór od typowego kompakta.
Mnie się jego brzmienie podoba. Mocny już od niskich obrotów.
Wzorowa
Jak dla mnie rewelacja. Wcześniej jeździłem Astrą, Jeep jest o niebo lepszy.
Jest jak czołg. Reszta konkurencji jak z kartonu.
Pudełko na kołach i wielkie lusterka
Wszystko ok. Jedyny minus to schowki w drzwiach. Jest wystarczająco dużo miejsca na typowe kieszenie, ale jakiś geniusz postanowił, że będzie oryginalnie, jak będą tylko miejsca na butelkę. Bardzo wygodna obsługa tempomatu i audio. Świetna kierownica, dobrze leży w dłoniach, ma dobrze zaprojektowane ramiona i grubość.
Nagrzewa się błyskawicznie. Klima super.
Mam 180, za mną może usiąść osoba o takim samym wzroście i będzie ok. Wnętrze nawet za szerokie. Do podłokietnika z lewej strony mam trochę za daleko.
W porównaniu z Astrą czy moim służbowym Hyundaiem i40 jest niewiarygodnie cicho. Dopiero powyżej 160 zaczyna być głośniej.
Jeśli się wie jak jeździć można zejść do zużycia deklarowanego przez producenta. Kluczem jest jazda na niskich obrotach, poniżej 2tys. Silnik dobiega tym świetnie radzi. Na autostradzie nie jest tak różowo, bo ok. 10l. Przy 140. Ogólnie problem polega na tym, że silnik wręcz prowokuje do ostrej jazdy. Jest dynamiczny i błyskawicznie wchodzi na obroty. Trzeba mieć silna wolę żeby jeździć spokojnie. Usterek żadnych nie odnotowałem przez 21tys.
Wersja latitude, po obniżkach w cenie niższej niż gorzej wyposażony Renault Megane, różnica w komforcie, przestrzeni, jakości karoserii ogromna.
Zero.
Chyba za nowy jest na cokolwiek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 GSE T3 Turbo 120KM 88kW [l/100km]

6,8