Ocena kierowcy - Jeep Renegade SUV

Cezary, 5 lat temu
Silnik 1.6 E-TorQ 110KM 81kW
Rok produkcji 2017
Jeep Renegade SUV 1.6 E-TorQ 110KM 81kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : mało pali jak na taką karoserie
Układ hamulcowy : jak w opisie, trą i źle hamują
Moje ocena jest raczej pozytywna głównie przez frajdę z jazdy autem które mi się bardzo podoba. Choć trzeba się liczyć z tym że nie jest to marka premium i jak mi powiedział ostatnio serwis Jeepa : proszę nie oczekiwać że to lepsza marka. Auto pali raczej znośnie.. na trasie przy spokojnej jeździe 80-90 spalanie udało sie uzyskac 5,9. Ogólnie mieście się w 8-10 litrach a gazu spala 1-2 L więcej. O plusach napisałem teraz minusy: - Fatalna obsługa serwisowa ( byłem w 3 serwisach ) więc chyba wszędzie tak jest. Sprzedawca super ale jak tylko opuści się salon to już w serwisie inna rozmowa, zresztą tak pewnie jest i w innych markach. - po 29 tys. poduszka pod silnikiem do wymiany, niby zrobili na gwarancji ale przegląd okazał się o 200 zł droższy niż miał być :) :P. - od 8000 tys km zaczeły trzeć hamulce, rano jeszcze można to zrozumieć ale trą cały czas, słychac tracie jak przy braku klocków. Tłumaczenia serwisu w kolejności wizyt: nic nie słyszę, poczekajmy sie wytrze, za słabo Pan hamuje trzeba mocno (sic!), muszą trzeć bo są ekologiczne, to normalne w tym aucie. Moja ocena fatalna jakość klocków i pewnie tarcz, zobaczymy co będzie dalej pewnie czekają aż się skończy gwarancja. - sytuacja z hamulcami powoli postępuje, doszło lekkie drżenie całego auta podczas ostrego hamowania oraz brak hamulców przy porannym ruszaniu...trzeba kilka razy przytrzec klocki by zaczynały hamować. Nawet patrząc na tarcze widać mocną rdzę więc jakość ich jest kiepska. - Słaby lakier, lepiej nie myć na szczotkach - osłona przeciwsłoneczna nie ma mozliwość przekręcenia na boczną szybe - cos stuka z tyłu, wyjmuje juz wszystko z bagaznika a i tak słychać ..chyba półka ale jeszcze nie doszedłem co to, czasem wydaje mi się ze gdzieś pod spodem - kilka razy rano piszczał juz pasek ! .. w moim dawnym 15 letnim oplu przez 4 lata nigdy nie zapiszczał a nie był nowy. - szybko brudzi się tapicerka na drzwiach po obu stronach - nie wygodna pozycja ręki..trudno dopasować regulacje i trzymać kierownice lewą ręką ..oparcie pod łokieć na drzwich za wysoko - brak dobrej osłony silnika pod spodem... po zimie cały silnik biały od soli - przy mocnym skręcie np na rondzie słychać wycie z zawieszenia... przegóby, łozyska..nie wiem co to moze być, serwis wzrusza ramionami - pas kierowcy ma za słabą sprężyne, często się nie zwija - klapka wlewu paliwa zaczeła odstawać Ogólnie sporo upierdliwych rzeczy które wkurzają jednak bryła auta i przyjemność jazdy to rekompensuje... jak kiedyś zmienie tarcze i klocki na nieorginalne pewnie wszystko będzie ok :)
Wszystko jak na razie bezproblemowo, nie licząc piszczącego paska i braku dobrej osłony silnika od spodu
bez problemów
Trące hamulce, marna jakość tarcz i klocków.
delikatny lakier
jest spoko, tylko słupki przednie bardzo zasłaniają... na przejściu dla pieszych trzeba uważać
jest ok
super, na razie wszystko działa
Dużo miejsca z przodu i z tyłu, choć kanapy nie składają się na płasko i to troche ogranicza
słychać szumy, zwłaszcza na oponach zimowych ale ogólnie jest ok
z mojego doświadczenia trzeba chyba omijać serwis, przegląd co 15 tys i w sumie brak pomocy to wyrzucanie kasy, lepiej serwisować u swojego mechanika a kase z przeglądów odkładać na ewentualna awarie, jak się nic nie zdarzy zaoszczędzimy sporo. Bo jak coś się zepsuje to i tak nie ma pewności ze serwis to naprawi
porównanie z innymi autami wychodzi dobrze, można za to kupić ASX lub Vitare ale Jeepem jeździło mi się na próbach lepiej
troszkę drobnych rzeczy jest, wymienione w opisie
Hamulce, od 8 tys. kilometrów zaczęły trzec i nie ustępuje to wcale , źle hamują rano, czasem piszczą, za zakrętach tarcza lekko o coś ociera. Serwis nie widzi problemu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 E-TorQ 110KM 81kW [l/100km]

5,9