Lista ocen Kia Carens III 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW 2006-2012 (13) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dweezil
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Przejechałem tym autem 330000 km bez żadnych poważnych usterek. Jak je sprzedawałem, auto miało oryginalną turbinę, oryginalne koło dwumasowe i nic im nie dolegało. Silnik nie brał oleju. DPF regenerowałem po 300000 km przebiegu (ale zaznaczam, że jeżdżę głównie na trasie). Najpoważniejsza usterka jaka się zdarzyła, to awaria przepustnicy (po około 280000 km przebiegu). Poza tym nic. Uważam, że w kwestii niezawodności ten Carens w niczym nie...
~TomEnRobbin12
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
jezeli chodzi o powazne usterki to PDF + EGR padl nam po 7-dmu latach (pekl na pol ) stabilizatory ukladu kierowniczego lubia co okolo 30 tys. km wymiane pompa wysokiego cisnienia oringi zuzycie w czasie zbiornik paliwa sie na spawie rozciekl- (wada fabryczna do roku 2009) chlodnica wody padla po 10-ciu latach chlodnica klimatyzacji po 13- tu latach sterowniki opuszczania szyb centralnych kierowca + + pasazera przod pompka sprzegla po...
~3_14-ter
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
W moim przypadku okresowo przepalające się żarówki świateł mijania w przednich reflektorach (za dostęp, a właściwie jego brak wysłałbym południowokoreańskiego konstruktora na 10-letni pobyt w jednym z obozów Korei Północnej!) oraz blokujący się zawór EGR, wymieniony przeze mnie po ok. 105 tysiącach przebiegu.
~asmen
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Przy 35000km padł alternator (regulator napięcia), przy 75000km pompa wtryskowa cholernie cieknie, no i te nasze drogi - słychać zawieszenie, chyba stabilizator i teleskopy.
~Dddc
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Dwumasa padła po 110 tyś km, EGR po 70 tyś..., dość szybko, poza tym taśma airbag i to wszystko... Kia udało się zastosować DPF, który jest bezproblemowy !
~Użytkownik KIA Carens
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Po 2 latach użytkowania uszkodziła się klimatyzacja. Na szczęście 7 letnia gwarancja spowodowała, że nie musiałem płacić za naprawę :)
~Irek
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Wymiana zbiornika paliwa przez rdzę, drogie kupno zbiornika w dobrym stanie. Reszta w porządku.
~Michał
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
150. Tyś zrobiłem , najpoważniejsze to turbo DPF i chłodnica :)
0,0
~Rassel_2003
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Ciezko powiedziec po tygodniu napisze jak bede mial dluzej.
~matix
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
nic nic i jeszcze raz nic. doskonały serwis w Rzeszowie (przeglądy i takie tam)