Ocena kierowcy - Kia Carens IV Minivan

Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2015
Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie i jakość wykonania oraz mnogość wyposażenia dodatkowego
Auto może nie porywa, ale całokształt jest naprawdę na 5+ ;) W porównaniu do Ceed-a II którym jeździłem przez 3 lata widać postęp, choć wcale się aż tak na to nie nastawiałem. Mnogość wyposażenia wersji L (z dodatkami) którą posiadam robi naprawdę wrażenie. O ile przód auta z zewnątrz mnie nie zachwyca i uważam go cały czas za największy minus to reszta jest bez zarzutu ;)
Ogólnie silnik trochę słaby - nie ma co ukrywać. Jednak wybór w zakresie jednostek benzynowych nie jest imponujący - ale do sprawnego poruszania się wystarczy.
Skrzynia pracuje bardzo fajnie i cicho - biegi wchodzą płynnie i precyzyjnie - w Cee'd było ok, ale tutaj jest jeszcze lepiej
Mogłoby być lepiej jeśli chodzi o "czucie" auta ale układ kierowniczy niestety tę swoją wadę posiada. Jeśli chodzi o komfort jazdy, wybieranie i tłumienie nierówności to jest wręcz doskonale.
Widoczność jest ok, ale do doskonałości ciut zabrakło, przede wszystkim przez szerokie słupki A - szczególnie przy skręcie w lewo dokucza ograniczanie widoczności.
Wszystko na swoim miejscu, aczkolwiek daję minus za sposób regulacji pochylenia przednich foteli - w Cee'd odbywało się to za pomocą pokrętła, co było bardzo wygodne i w czasie jazdy można było sobie spokojnie korygować położenie w razie potrzeby, a tutaj niestety po naciśnięciu dźwigni opacie "leci"...
Tutaj na obecną chwilę widzę największy minus - w takim okresie deszczowym jak obecnie np. podczas stania w korku mimo że wentylacja pracuje i AC jest włączone to szyby potrafią zaparowywać.
Miejsca bardzo dużo i z przodu i z tyłu - dużo schowków i innych gadżetów oraz możliwości aranżacji wnętrza uprzyjemniających podróż.
Przez cały niemal czas porównuję do Ceed-a więc i teraz też się odwołam - tam wydawało się, że jest doskonale a tutaj jest jeszcze lepiej ;)
Na razie poza paliwem żadnych innych kosztów nie ponosiłem więc trudno się odnieść w pełni obiektywnie. Spalanie przy identycznym silniku trochę większe niż w cee'd ale dramatu nie ma.
Przed kupnem auta porównywałem go z wieloma innymi porównywalnymi autami tej samej klasy i jaki był mój wybór to wiadomo ;) Mnogość wyposażenia i jakość wykonania za tę cenę dla konkurencji nie była osiągalna.
Jak na razie bez zarzutu - wszystko w jak najlepszym porządku.
Brak jakichkolwiek więc ocena nie może być inna ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

7,7