Ocena kierowcy - Kia Carens IV Minivan

Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: 5 lat
Kia Carens IV Minivan 1.7 VGT CRDI 115KM 85kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość plastików i wykończenie wnętrza
Silnik : Wyciek płynu chłodzącego do cylindrów i kompletna awaria po odkręceniu się panewki.
Zawieszenie : Średni komfort i niepewne prowadzenie, szczególnie z pustym bagażnikiem.
Plusy: Wyposażenia w najbogatszej wersji, jakość plastików, walory użytkowe Minusy: Kiepskie zawieszenie i układ kierowniczy, głośny silnik i masa awarii
Mój egzemplarz był wyjątkowo nieudany - po 3 latach pierwsza wymiana bloku z powodu wycieku płynu chłodniczego do cylindrów, po kolejnym roku kolejna, bo silnik został źle złożony przy wymianie i, w wyniku awarii, korbowód wyszedł bokiem. Po kolejnych 2 miesiącach stwierdziłem, że znowu znika płyn chłodniczy, więc pewnie za chwilę kolejna wymiana. Trochę za dużo pali, jak na te osiągi. U mnie po każdej kolejnej wymianie było tylko gorzej. Obecnie ok. 7 l ON / 100 km.
Nic specjalnego, skrzynia w miarę elastyczna i nie wymaga ciągłego wachlowania biegami.
Tył auta zupełnie nie trzyma się drogi i, bez worku cementu w bagażniku, trzeba uważać nawet na suchej nawierzchni.
Bardzo miękki lakier, który szybko się rysuje. Maska usiana odpryskami po kamieniach i po 4 latach nadaje się tylko do malowania. Miałem problem z przeciekaniem wody do wnętrza auta. Udało się serwisowi naprawić za piątym (5!) podejściem. Żenada...
Moim zdaniem bardzo wygodne fotele. Wszystkie przyciski w zasięgu ręki i wzroku. Nie miałem najmniejszych problemów z przyzwyczajeniem się i obsługą.
Wszystko ok, automatyczne odparowywanie przedniej szyby działa bez zarzutu. Także ogrzewanie i wentylacja foteli jest super. Trochę mało wydajny nawiew na nogi i stopy często marzną w zimie.
Naprawdę sporo miejsca w środku. Ja mam prawie 190 cm i żadnego problemu z wygodną pozycją za kierownicą, a za mną nadal ktoś może wygodnie siedzieć.
Na szczęście wszystkie naprawy na gwarancji, a paliwo da się przeżyć.
Gdyby nie wszystkie usterki, to byłoby całkiem przyzwoicie.
W ciągu 4 lat były wymieniane 3 razy czujniki parkowania. Zwijacze pasów z tyłu są słabe, więc zdarza się zatrzasnąć pas, co niszczy lakier.
Na chwilę obecną mam trzeci silnik, a zapowiada się kolejna wymiana. Przeciekała woda do wnętrza auta, co zostało naprawione za 5 razem!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 VGT CRDI 115KM 85kW [l/100km]

6,6