Ocena kierowcy - Kia Carnival I

albaneagra@poczta.onet.pl, 19 lat temu
Silnik 2.9 TD 135KM 99kW
Rok produkcji 2000
Kia Carnival I 2.9 TD 135KM 99kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
moze dla niektorych nie jest to wazne ale podejscie KIA poland i Kia Korea do tematu elektroniczna instrukcja obslugi karygodne, bagaznik zdecydowanie za maly jak na 7 osob, potrzeba zapakowania sie na pionowo - raczej trzeba sie nastawic inaczej, na autostradzie w zimie przy polowy obciazenia wiecej niz 162 km nie chce z packiem na dachu- niezaleznie czy pod gore czy z gorki, duzy promien skretu, tylko raz na warszawskich wybojach otworzyly mi sie boczne drzwi, blokuje sie czasami lewe tylne kolo od hamulca recznego - wystarczy poszarpac i jest ok, nie mozna podjechac/zjechac na zbyt stromych podjazdach ze wzgledu na dlugi przod - wali dziobem, na oponach zimowych 205 licznik oklamuje - pokazuje wiecej niz sie jedzie i to ok. 10km/h, brak rolety (ale dorobilem)wedlug wlasnego projektu za 200 pln, serwis warszawski pracuje nieelastycznie i drogo - ale nie korzystam, swiatla jak po oplu vectra za slabe, wycieraczki troche skrzypia (mimo wymiany), brak schowkow oryginalnych, ale za to piekna ksywa: "Malenstwo"
ok, 2200 lekki podglos, na zimnym silniku hamowanie silnikiem powoduje duzy dym..przez pierwsze 5 km
1-4 dosc krotkie, 5 super dlugi, czasami wlaczanie 1 powoduje jakby skok samochodu do przodu (1 cm), nie wiem jak to wytlumaczyc
albo pasuje albo nie jest to mocno subiektywne kryterium
nie ma doskonalych rzeczy, ale nie mam powodu do narzekania
moz eza malo trzeci rzad - na dluzsza trase nadaje sie tylko dla dzieci
moje 20kkm srednia wychodzi 9,2 przy mocno nieostrozne prowadzenie
polecam, mysle ze kolejny bedzie tez kia lub Grand Voyager - ze wzgledu na bagaznik
kabel elek do anteny elek, pasek do klimy, mocowanie zaglowka (blokowanie pionowe), kilka razy spadl mi uchwyt do otwarcia maski wew (!?), 1 podlokietnik opadal, chyba to wszystko
jak na razie brak
Kia Carnival I