Ocena kierowcy - Kia Carnival I

macsad, 18 lat temu
Silnik 2.9 TD 135KM 99kW
Rok produkcji 1999
Kia Carnival I 2.9 TD 135KM 99kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Auto naprawde rodzinne i przestronne, na razie brak problemów z korozją, koszty na dośc dobrym poziomie.
Przy 248000 km rozleciał sie jeden tłok, po remoncie generalnym i dopasowaniu poprawionej głowicy i uszczelki wszystko OK.
Bez zarzutu, krótkie skoki i pomimo przebiegu nadal precyzyjnie, brak problemów ze sprzęgłem.
Zawieszenie raczej wymaga troski na naszych drogach, raczej twarde i głośne.
Doskonała widocznośc, pomimop gabarytów auta, trzeba się tylko przyzwyczaic do braku widocznosci przodu auta.
Jedyny mankament to regulacja lusterek i światła przeciw mgielne, włączniki zasłonięte przez kierownicę praktycznie w każdym położeniu kierownicy, ponadto trochę brakuje pełnej regulacji kierownicy dla kierowców powyźej 180 cm.
W wersji LS z dogżewaniem tyłu działa dobrze, klimatyzacja wymaga szczególnej uwagi ze względu na kiepskiej jakości rurki, po wymianie na inne zero problemu.
Doskonale, jest przestronny i wygodny. Po prostu rewelacja.
Do 110 km/h jest dobrze, powyżej już wyraźnie słychac silnik, lekko słychac szumy przy drzwiach bocznych.
Jak na masę i gabryty, oraz silnik 2900 to rewelacja.
W sumie można spokojnie polecic, cena zakupu konkurencyjna i naprawde dobre auto.
Nagminnie przepalają się żarówki oświetlenia wnętrza i tablicy rozdzielczej, ponadto boczne drzwi przesuwne wymagają częstego smarowania i konserwacji.
Silniki z lat 1999 - 2000 miały problemy z głowicą i uszczelką pod głowicę, ponoc KIA wymieniała to w ramach gwarancji, ale ja niestety miałem pecha i z powodu urwania zaworu urwałem tłok, pomimo wszystko jestem zadowolony z auta, praktycznie 248000 km bez jakich kolwiek nakładów poza normalnymi kosztami eksploatacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 TD 135KM 99kW [l/100km]

7,9