Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting

Miecz, 13 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba nic takiego - spodziewałem się koreańskiego badziewia i takie coś dostałem. Jakość (średnia) - za (średnią) cenę :) Komentarz do \"czy kupiłbym jeszcze raz\": mając takie same pieniądze - tak. Gdybym miał 10,20,30 albo 100 tysięcy więcej - na pewno rozejrzałbym się za czymś innym
Inne : Skrzypienia
Przeciętne auto za przeciętne pieniądze. Jeśli ktoś spodziewa się cudów po koreańcach - to naprawdę się myli i powinien wydać 2 albo 3x więcej na inną markę. Jeśli szukasz wozidełka - na razie (po 1300km...) polecam; chociaż szału nie ma.
Dosyć ospały jak na 126KM. I na pewno głośny - przy 130-140km/h w środku jest naprawdę głoścno.
W sumie nie mam zastrzeżeń - czasami \"wbicie\" jedynki czuje; wchodzi bez kłopotów ale po nie wchodzi to gładko.
Zawieszenie pracuje jak sieczkarnia. Na moich przydomowych wybojach w środku jest naprawdę głośno. Ogólnie - najsłabszy punkt tego samochodu.
Nie narzekam. No, może narzekałbym na widoczność do tyłu ale z własnej woli zamontowali mi tam ciężarową kratkę więc wszelkie problemy z widocznością zrzucam właśnie na nią :)
W sumie bez zastrzeżeń. Wszystko na swoim miejscu, nic mi nie haczy.
Jeżdżę dopiero od miesiąca - ani w upałach ani w zimie. Trudno więc powiedzieć czy \"dwustrefowa automatyczna klimatyzacja\" daje radę czy nie.
Głośno!
Cena zakupu - na pewno atrakcyjna. Później jest już gorzej - w mieście ciężko mi zejść poniżej 8l. Przeglądów jeszcze nie miałem.
Jeździ, skrzypi, spala paliwo. Jak dla mnie jest dobrze.
Po 1300 km zaczęło się skrzypienie w tylnej części. Na razie podejrzewam kratę do homologacji ciężarowej ale tak czy owak - wkurza mnie to.
Na razie ok - 1300 km i bez problemów. Co prawda spodziewam się, że moje sprzęgło nie dotrwa do pierwszego przeglądu. Oczywiście, 7 lat gwarancji to fikcja - wyłaczone jest np. sprzęgło (z którym na 100% będę miał problemy bo... działa dziwnie). O drążkach kierownicy nie wspominam - gwarancja też jest limitowana.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]

7,6