Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting

Grzegorz P, 17 lat temu
Silnik 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
dopiero 200km nim przejechałem.Ale już widze że jest super. Wcześniej jeździłem benzynowcem 1,6 (106KM) i różnica jest powalająca. Ten poprostu przyśpiesza kiedy chce i jak chce. Nawet pod górę i z bagażem.
Jest prawidłowo ale bez rewelacji. Do wstecznego niestety trzeba użyć troszkę więcej siły. Ale jest po prostu dobrze.
Jak na razie nie zauważyłem żadnych niedomagań. Trzyma się drogi, sztywne zawieszenie. Nic nie stuka, nie puka, nie wychyla się na zakrętach.
Jest ok. Duża szyba przednia. Z tyłu mogłaby być większa. Troszkę przeszkadzają tylnie słupki ale są w nich małe szybki co ułatwia sprawę. Duży plus to spore, boczne lusterka.
Wszystko na miejscu. Dużo przycisków ale nie przytłaczają. Pokrętła działają miękko i precyzyjnie. Fajne schowki, lampki. Podłokietnik wygodny. Sterowanie radiem w kierownicy - super.
Wszystko w porządku. Silnik szybko się nagrzewa więc już po chwili mamy z nawiewów ciepłe powietrze. Ciekawostką jest to że przełączając kierunek nawiewów na szybę, automatycznie włącza klimatyzacje (z klimy leci suche powietrze) co przyśpiesza proces odparowywania szyb. Można klime oczywiscie wyłączyć ale jest to wydaje mi się całkiem pożyteczna funkcja.
Miejsca jest dużo. wygodne fotele. Z tyłu na nogi pasażerów o dziwo całkiem dużo miejsca. To samo nad głowami. Jak na ten segment aut... jest super.
W srodku po dźwięku silnika ciężko rozszyfrować czy to diesel czy benzyna. Bo słabo go słchać :) Jest więc w środku bardzo cicho. Ma się wrażenie odizolowania od tego co na zewnątrz.
Mało przejechałem narazie, ale jeśli komputer nie kłamie to spalanie jest doskonałe. W mieście bez oszczędzania pokazuje ok 6,5-6,7 l/100km sredniego spalania. Jak poza miastem utrzymuje się stałą prędkość 90km/h to chwilowe stabilizuje sie 3,6-4,5 l. MYsle że do 5,5l/100km w trasie, można spokojnie zejść
no nie da się ukryć ze za te pieniądze za ktore mam ceeda 1,6 crdi w najwyzszym wyposazeniu (brakuje tylko esp,nawigacji,pełnej skóry) miałbym biednego focusa czy biedną corolle pewnie z benzynowym silnikiem i może dodatkowymi dywanikami :)
za krótko jeżdże - daje 4 by za bardzo nie wpłynąć na całkowitą ocene
za krótko jeżdże - daje 4 by za bardzo nie wpłynąć na całkowitą ocene

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW [l/100km]

6,6
6,3
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
6,6
Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting