Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting

Daniel Krzysztof L., 16 lat temu
Silnik 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń i wygoda podróżowania
Wg mnie ceed burzy antymit o koreańskich samochodach.
Kultura pracy znakomita, przyśpieszenie jak na diselka wystarczające, chodź kusi mnie wstawienie chipa w serwisie, by podwyższyć do 115 KM.
Bez usterek. Na początku ciężko wchodziła jedynka, ale wszelkie objawy ciężkiego wchodzenia ustały po około 3 tys. km.
W mojej skali jest średnio sztywny, ale dzięki temu świetnie wchodzi w zakręty. Na nasze nierówności może być to całkiem uciążliwe, ale na "dywanikach" na niemieckich drogach spisuje się bez zarzutu.
To największy mankament ceeda. Jeśli nie można mieć zarzutów do widoczności do przodu i na boki to widoczność do tyłu masakra. Duże lusterka to jednak cudowne rozwiazanie. No i bez czujnika do parkowania ciężko.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką.
Bez zarzutów. Chociaż zima u nas łatwa i z ogrzewaniem nie mam problemów. Za to latem przeżyłem 37 stopni celcjusza, dzieki dobrej i wydajnej klimie. Dużym plusem są podgrzewane lusterka.
Ogromna przestrzeń inne samochody w tej klasie wysiadają.
Bez zarzutu ale żadna rewelacja. Daję minus za duzy szum opon, które dają fabrycznie.
Disel, nic dodać nic ująć. Przyjkład: Trasa Gdynia-Berlin-Praga-Wiedeń-Budapeszt-Gdynia średnie spalanie wyniosło 5,3 l ON/100km. Dziś zrobiłem pierwszy przegląd po 20 000 km i zapłaciłem 542 zł wliczając materiały i robociznę. To najbardziej co mnie ucieszyło
Jak kupowałem ten samochód do ścisłego finału doszedł SUZUKI SX4, OPEL ASTRA III, KIA ceed. Jakość wykończeń podobna, ale z ceną ceed bił o głowę, nie mówiąc o wyposażeniu.
Minus za zacięcie się radia ... podczas trasy więc mnie zdenerwowało ;P Ps. wystarczy wyciągnąć bezpiecznik i włożyć ponownie.
Brak takowych.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW [l/100km]