Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

severdrz, 9 lat temu
Rok produkcji 2007
Kia Ceed I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik zaskoczył mnie bardzo na plus. Nie spodziewałem się, że koreańczycy budują tak dobre jednostki napędowe.
Jeżeli chodzi o autko to jestem pozytywnie zaskoczony. Możliwość instalacji LPG jest dodatkowym atutem chociaż trzeba dobrze wyregulować instalację i pamiętać o częstszych kontrolach luzu zaworowego. Za takie pieniądze nie ma lepszej propozycji jeżeli chodzi o rynek wtórny.
Silnik w mojej opinii wypada bardzo dobrze. Spalania średnie na poziomie ok. 6.5/100 dla benzyny i ok.8-8.5/100 dla LPG. Ilość koni wystarczająca by dać niezłą frajdę z jazdy. Po zagazowaniu nie zauważyłem spadku mocy. Póki co przejechałem 26kkm na LPG i absolutnie żadnego problemu z pracą silnika.
Biegi wchodzą bardzo płynnie chociaż bieg wsteczny czasami lubi się delikatnie przyciąć ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe.
Bardzo komfortowe tylne zawieszenie wielowahaczowe, przy tym dość sztywne co niestety przekłada się na większy poziom hałasu wewnątrz samochodu.
Bardzo dobra widoczność jeżeli chodzi o widok od strony kierowcy.
Autko ergonomiczne i dobrze spisujące się na krótkich jak i dalekich dystansach.
Jeżeli chodzi o ogrzewanie to rewelacja. Mam porównanie do starych i sprawdzonych modelów z Niemiec i muszę przyznać że pod tym względem Kia nie ustępuje konkurencji.Jeżeli chodzi o klimatyzację to przy samochodzie pełnym ludzi i jeździe w bardzo upalny dzień jest trochę za mało wydajna, chociaż daje radę ale wentylator musi być mocniej podkręcony, aby szybciej wymuszał obieg.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera rewelacja, jeżeli chodzi o pasażerów to też nie mogą narzekać. Jest o wiele lepiej niż w poczciwym Golfie V, w którym z tyłu jest po prostu za ciasno.
Wyciszenie to niestety nie jest najmocniejsza strona tego samochodu. Mogłoby być znacznie lepiej. Podczas przyspieszania jest niestety dosyć głośno tak do 110km/h, a później jest naprawdę przyzwoicie, ale w tej kwestii należałoby nieco popracować.
Poza standardowymi wymianami klocków, płynów i tankowania nie robiłem przy niej nic :) Spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie. Naprawdę pod względem ekonomiczności nie ma się do czego przyczepić.
Świetny stosunek jakości do ceny. Ciężko znaleźć na rynku wtórnym auto, które będzie oferowało więcej za taką cenę za jaką można kupić Kia Ceed.
Do drobnych usterek należy zaliczyć zacinający się immobiliser, który tak naprawdę łatwo samemu naprawić poprzez odkręcenie osłony kierownicy i wypięcie i zapięcie przewodu z anteną immobilisera.Oprócz tego czasami radio potrafi się zaciąć podczas odtwarzania płyty z muzyką mp3; nie da się wtedy wyłączyć radia i wyciągnąć płyty, ale pomaga wtedy albo wyjęcie bezpiecznika albo odpięcie klemy. Lakier mógłby być lepszy ponieważ zdarzają się odpryski po uderzeniu kamyczka.
Brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]