Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

Rok produkcji 2008
Kia Ceed I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie : Za głośne tyle zawieszenie
To mój pierwszy własny samochód, ale w życiu już kilkoma jeździłem, więc jakiś punkt odniesienia mam. Samochód jest po prostu okej, nie jest zły, ale też nie ma szału. Na plus: - wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny, chociaż to kwestia indywidualna - dobrze grające audio - niska awaryjność - wygodne przednie fotele i ogólnie pozycja za kierownicą - ilość miejsca z przodu oraz bagażnik (jak na auto kompaktowe oczywiście) - dobra widoczność zarówno z przodu jak i z tyłu - ilość schowków, dwa pojemniki na kubek - przyzwoita moc przy tej pojemności silnika - stosunek ceny do możliwości / wyposażenia. Na minus: - głośne tylne zawieszenie na nierównej drodze - skrzypiące plastiki (zwłaszcza podłokietnik - masakra), chociaż może wystarczy dać odrobinę smaru - silnik w zakresie obrotów 2,5-3,0 k obrotów po prostu wyje... powyżej 3k przestaje wyć, w ASO powiedzieli że te silniki tak już mają - korozja na tylnej klapie - spalanie... tragedii nie ma, ale uważam że średnie spalanie 8 litrów dla wolnossącego 1.4 to odrobinę za dużo, zwłaszcza że jeżdżę całkiem oszczędnie - biegi czasem ciężko wchodzą, zwłaszcza dwójka przy redukcji oraz wsteczny - hamulec ręczny ma 4 stopnie, a mam wrażenie że dwa pierwsze stopnie nic nie trzymają... ale może da się to wyregulować w serwisie, nie sprawdzałem jeszcze - już przy prędkościach rzędu 70-80 km/h słychać szum powietrza prawie jak na autostradzie... myślałem że może drzwi są nieszczelne, ale wszystkie uszczelki wyglądają w porządku, podejrzewam że ten typ tak ma po prostu Nie kupiłbym samochodu ponownie tylko dlatego, że bardzo cenię sobie ciszę podczas prowadzenia samochodu. Tu natomiast głośne tylne zawieszenie oraz szum powietrza przy dużych prędkościach potrafi mnie mocno irytować... Do reszty minusów można przywyknąć, nie ma idealnego auta.
Powinien palić trochę mniej według mnie. Irytujące wycie silnika przy 2800-3000 obrotów.
Ogólnie ok, ale czasami niektóre biegi ciężko wchodzą.
Auto prowadzi się dobrze ale tylko na równej nawierzchni, na nierównościach jest masa stuków z tylnego zawieszenia. Zawieszenie mam sprawne, sprawdzone w ASO.
Lakier bardzo delikatny, łatwo się rysuje.
Do widoczności nie mam zastrzeżeń.
Dobrze grzeje, ale mam wrażenie że nierówno pod względem temperatury w zależności od tego z którego nawiewu dmucha.
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu średnio.
Jest jako tako, wg mnie słychać za duży szum powietrza już przy prędkościach powyżej 70 km/h.
Auto mało awaryjne, ale trochę za dużo pali przy tej pojemności silnika.
W tej cenie ciężko znaleźć inny model z takim samym wyposażeniem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Kia Ceed I Hatchback 1.4 109KM 80kW