Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

smoczek7@poczta.onet.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I Hatchback 1.6 122KM 90kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
smochód jako taki nie jest taki zły. ma fajny design, jest tani, ale to wszystko. przede wszystkim jest tandetny i ciągle coś się psuje. ma całkiem fajne nadwozie, ale źle wykonane no i mało dynamiczny silnik. ale prawdziwa masakra to serwis. chyba żadna inna marka w Polsce nie ma gorszego.
Jest tak sobie. Silnik ma \"parę\" dopiero około 3500 -4000 rpm. Między bajki można włożye jego 126km. Ma je podobno około 6200 rpm, a zapłon odcina już przy 6500. Subiektywnie jeździ jakby mniał 90 - 100 km. Prz niskich obrotach ma jakby trochę nierówną, szarpaną pracę. mam wersję 126 km, ale sprzed liftu, tj przed zmianą wnętrza aut i lusterek
Skrzynia jest całkim ok, tylko ze wstecznym bywają problemy, zwłaszcza zimą. W trasie brakuje szóstki.
na początku zawieszenie było ok, potem wyraźnie zmiękło. kiepski układ kierowniczy - zero wyczucia, wrażenia jak z grania na playstation
widoczność zła zarówno do tyłu jak i do przodu. Zwłaszcza do przodu \"na ukos\" niewiele widać, łatwo przeoczyć przechodnia czy rowerzystę.
wszystko jest czytelne i łatwe w obsłudze. mnie trochę brakuje możliwości niższego umiejscowienie fotela kierowcy. dziwi brak \"pamięci\" ustawienia foteli przednioch - już fiat uno to miał - prawie 30 lat temu !!!
ogrzewanie jest ok, klima - od biedy ujdzie. ogólnie jest jakiś problem z wentylacją - w deszczowe dni szyby błyskawicznie zaparowują, gdyby nie klima nie dałoby się jeździć.
miejsca jest wystarczająco dużo zarówno z przodu jaki i w obrębie tylnej kanapy.
jest tak sobie. generalnie - w trasie dość głośno, co jest dośc uciązliwe, zwłaszcza, że sound silnika raczej trudno uznać za \"rasowy\". w mieście dość cicho.
zużycie paliwa - oczywiście dalekie od deklareacji, ale generalnie całkiem znośne - średnio około 7,5 l/100 km (około 85 % mojego przebiegu to trasa). ceny przeglądów też w porządku. odrębny temat to serwisy kia - MASAKRA !!! Ci kolesie nie powinni nawet naprawiać maluchów !!! Nie dość że nie widzą i nie słyszą usterek (tak jest wygodniej), to jeszcze nie potrafią np. wymienić oleju w silniku !!! nie mówiąc już o poważniejszych naprawach który pomalował dach z zaciekami i innymi wadami lakierniczymi. Przy jakiejkolwiek usterce - czas oczekiwania na części - min. 1 miesiąc !!! korzystałem już z dwóch serwisów i w obu jest kiepsko
samochód jest tani, ale i tak nie wart swej ceny. lepiej trochę dołożyć i kupić coś innej, bardziej znanej marki.
co chwila coś się dzieje - mam dość tego ZŁOMU !!! Z moim poprzednim autem 15-letnim fiatem CC miałem o wiele mniej problemów. Jak samochód miał mniej niż 1 rok to miał lakierowny dach z któego złaził lakier i tylną klapę która rdzewiała. poza tym miałem wyciek z silnika. obecnie coś mi trzeszczy i stuka w desce rozdzielczej. serwis z olsztyna twierdzi że stukanie jest ok, bo to \"nadwozie pracuje\", a trzeszczenia nie słyszy, podobnie jak jakichś dziwnych odgłosów spod maski. Ostatnio wymieniano mi ramiona wycieraczek (rdzewiały) i osłony halogenów z których zaczęła złazić srebrna farbka. poza tym wczoraj zauważyem, że coś zaczyna stukać w przednim zawieszeniu. NIE POLECAM.
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 122KM 90kW [l/100km]