Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

Marcin, 13 lat temu
Rok produkcji 2006
Kia Ceed I Hatchback 1.6 122KM 90kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca, elastyczność silnika, i dużo takich dupereli: przyjemnie działa sensor deszczu, automatycznie ściemniane lusterko jest SUPER i ogólna ergonomia.
w tej klasie cenowej warto się zastanowić nad takim autkiem.Naprawdę oferuje dużo a czasem lepiej niż konkurencja.W wersji Optimum plus z max wyposażeniem cieszy kierowcę.Widać w nim dużo typowo nowych rozwiązań co bardzo cieszy.
Silnik ku mojemu zaskoczeniu bardzo elastyczny i mocny powyżej 4tys obr ma dużo mocy do przyspieszania i wyprzedzania.Na moje brakuje mu parę NM w dolnym zakresie.Duża elastyczność 5-ka spokojnie od 1500 orb/min
Na moje brakuje 6-ki, a przynajmniej ja bym dał mu dłuższe przełożenia, 5bieg 2000obr/min to około 70kmh.Co prawda do wyprzedzania nawet nie trzeba redukować.Jeśli chodzi o precyzyjność to 5+, chodzi idealnie klik-klik
Trochę twardsze ale i tak komfortowo,dobrze trzyma się na zakrętach , nie buja. Mi osobiście jak najbardziej pasuje. Podkreśla trochę sportowy charakter
Widoczność ok ,Czasami słupki przednie coś mogą troche zasłonić , ale to raczej standard , więc jest OK
Mam wersję Optimum plus. Co prawda auto jest lekko plastikowe ,ale to raczej przyjemna odmiana.Nie ma się za bardzo do czego przyczepić.
Jest OK, Klimatronik OK , ale czasami lepiej jest dogrzać auto na ustawieniach manualnych. Posiadam podgrzewane siedzenia i świetne,naprawdę szybko się nagrzewają ,dodatkowo mam podgrzewaną szybę na wysokości wycieraczek, naprawdę fajne rozwiązanie. Pióra wycieraczek możemy oszczędzić i łatwiej jest rozmrażać przednią szybę. POlecam
Tutaj Cee\'d rządzi ,miejsca jest mega dużo z przodu jak i z tyłu, to naprawdę widać i czuć.Niby auto nie za duże ale np Octavia 1 tutaj sromotnie przegrywa.
Ogólnie jest cicho, na trasie przy szybszej jeździe słychać odgłos silnika , ale poza tym jest dobrze.
Jeżdżę nim do pracy 50/50 miasto/trasa i średnio wychodzi mi około 6.7l/100km przy średnio spokojnej jeździe. Dłuższej trasy jeszcze nie miałem ale podług spalania chwilowego można ocenić ,że przepisowo jadąc spalimy poniżej 6l
Obecnie na rynku wtórnym jest w czym wybierać więc trudno się czymkolwiek wybić , ale za dość nowe auto z dobrym wyposażeniem watro poszukać. Myślę że Cee\'d jest na pewno ciekawą ofertą i jeśli ktoś szuka coś takiego to warto przyjrzeć się mu bliżej.
Póki co nic. Tylko lać i jeździć.
Póki co nic. Tylko lać i jeździć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 122KM 90kW [l/100km]

6,6