Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

Sebastian, 13 lat temu
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Kia Ceed I Hatchback 1.6 122KM 90kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : zasadniczo całe auto mi się podoba jak na cenę, którą na nie wydałem - ładna linia, dynamiczny choć dość głośny silnik, przestronność, dobre wykończenie jak na tę klasę, brak poważnych usterek i w sumie niewielka, akceptowalna liczba usterek drobnych
Zawieszenie : wybijają się łączniki stabilizatorów
Układ hamulcowy : trzeba kontrolować stan zużycia klocków hamulcowych bo można załatwić tarcze - brak sygnalizacji kontrolką!!!
Pomimo kilku napraw jestem zadowolony z auta, ale serwis jest fatalny co psuje radość z posiadania tego samochodu. Gwarancja 7 letnia to wielkie oszustwo - prawie z niej nie skorzystałem, serwis robi wszystko zeby \"podłączyć\" każdą rzecz pod \"elementy eksploatacyjne\", serwis nie dorósł do coraz lepszych samochodów KIA. Kiepski serwis to NAJWIĘKSZA WADA tej firmy - obecnie czekam na jeden drobny element już 3 miesiące i tak jest z większością napraw. Przeglądy kosztowne i bardzo częste co 15 ty km, pracownicy serwisu niezbyt kompetentni. TRAGEDIA - jak KIA nie poprawi tego to klienci będą odchodzić do innych firm.
dość hałaśliwy i trzeba go trzymać na wyższych obrotach, ale jak się go wysoko \"kręci\" to jest dynamiczny, co jest typowe dla tego typu konstrukcji
przez prawie 4 lata było dobrze, biegi dobrze wchodziły, może tylko 1 i 2 ciężko podczas jazdy - np. zmiana z 2 na 1 - ale to pewnie takie zabezpieczenie przed np. wrzuceniem jedynki przy prędkości np. 60 km/h:) Ostatnio jednak znacznie pogorszyła się praca skrzyni biegów, muszę jechać do serwisu zapytac o to
samochód dobrze wchodzi w zakręty, jest raczej stabilny, ale nerwowo zachowuje się na nierównej drodze, jest dość twardy i ma niezbyt komunikatywny układ kierowniczy
lepiej niż w wielu kompaktach konkurencji
dla mnie bez zarzutu
samochód szybko się nagrzewa, klimatyzacja działa bez zarzutu, chociaż żeby nie śmierdziała trzeba ją 2 razy w roku czyścić, denerwuje tylko stosunkowo słaby nawiew powietrza na przednią szybę co jest szczególnie uciążliwe podczas silnego deszczu - wtedy niezbędne jest uruchomienie klimy
chyba jedna z najlepszych w klasie
przy wyższych obrotach mocny hałas silnika w kabinie, z drugiej strony wyciszenie ze strony hałasów dobiegających z zewnątrz jest dobre
nie mam porównania z innymi kompaktami, ale w zimie moja KIA lubi wypić
za tę cenę auto naprawdę b dobre - tylko serwis powinien \"dorosnąć\"
radio wymienione w ramach akcji serwisowej, przetarcie osłony na biegi, mechaniczne uszkodzenie otwarcia półki z przodu wymiana następujących elementów eksploatacyjnych - 3 łączniki stabilizatora, 1 X klocki z przodu, 1 x klocki i tarcze z tyłu (1000 zł!!!) Poza tym tapicerka trzeszczy, zwłaszcza w zimie, ale podobno tak jest w wielu samochodach tej klasy
wymieniłem 3 łączniki stabilizatorów, udaję się do serwisu w sprawie ciężko działającej skrzyni biegów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 122KM 90kW [l/100km]

8,8