Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

pafi, 12 lat temu
Rok produkcji 2007
Kia Ceed I Hatchback 1.6 122KM 90kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronne wnętrze
Generalnie auto nie jest złe, występuje w nim sporo drobnych usterek ale nie miałem żadnej poważnej. Niestety serwisy KIA to katastrofa. Panowie są sympatyczni, uprzejmi i grzeczni ale na tym pozytywy się kończą. Problemy zaczęły się już przy odbiorze auta. Poinformowano mnie, że nie będę mógł korzystać z funkcji alarmu umożliwiającej otwieranie bagażnika bez rozbrajania alarmu. Alarm nie był montowany fabrycznie ale przez salon sprzedaży i panowie serwisanci nie do końca sobie poradzili z montażem. Machnąłem na to ręką i postanowiłem, że skoro tacy są dobrzy to będę serwisował się gdzieś indziej. W kolejnym już serwisie naprawiałem samochód po drobnej stłuczce. Wszystko było dobrze oprócz tego, że maska była źle spasowana z pozostałymi elementami karoserii. Przekonano mnie, że to jest OK i wszystkie Ceed’y tak mają. Przepychanki trwały 3 tygodnie, SERWIS przekonywał mnie że poprawa pasowania maski jest niemożliwa i wymagałaby ingerencji w konstrukcję auta. W końcu złożyłem reklamację. Panowie poprawili pasowanie maski w 15minut bez ingerencji w konstrukcję auta. Tak więc wcześniej zabrakło zwyczajnie dobrej woli. Trzeci przegląd robiłem już w kolejnym serwisie, tutaj panowie zapomnieli o wymianie świec. Nie ulegli nawet po mojej sugestii, że trzeci przegląd taką wymianę chyba przewiduje.Dopiero „Instrukcja Obsługi” ich przekonała. To wszystko to niby tylko drobiazgi nie powodujące większych problemów, ale \"dzięki\" nim obraz całości jest fatalny.
Aby poruszać się dynamicznie trzeba kręcić powyżej 3500obr, ale wtedy silnik jest bardzo głośny i dużo pali.
Może być, szkoda że nie 6-o biegowa.
Zawieszenie trochę zbyt twarde, bardzo głośne i mało trwałe, po 20kkm (80% trasa w tym połowa autostrady, 20% miasto) wymagało naprawy (łączniki stabilizatorów).
Po 3 roku użytkowania klimatyzacja zaczęła chłodzić znacznie gorzej niż na początku. Już przy około 20°C i słonecznej pogodzie klima nie daje rady.
Miejsca w kabinie jest wystarczająco dużo zarówno dla pasażerów siedzących z przodu jak i na tylnej kanapie.
Powyżej 120km/h silnik bardzo głośny. Brakuje 6-go biegu.
Drogie przeglądy (podstawowy 800-900PLN)
Trzeszcząca kolumna kierownicy, wymienione łożysko w tylnym kole, zawieszenie, rdzewiejąca klapa bagażnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 122KM 90kW [l/100km]

7,8