Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

Silnik 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Ceed I SW Facelifting 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : 210 tyś i zero usterek.
Układ elektryczny : żarówki świateł mijania.
Kupiony jako nowy w wersji optimum +. Z wyposażenia brakuje jedynie tempomatu. Po użytych materiałach nie widać najmniejszego zużycia. Skórzane boczki foteli, kierownica itd. są jak nowe. Z auta jestem bardzo zadowolony. Eksploatacja do dnia dzisiejszego przebiega bez najmniejszych usterek. Silnik, zawieszenie jak i wyposażenie jest bezusterkowe. Ponad 200 tyś i poza przeglądami co 20 tyś nie wymagał dodatkowych nakładów.
Z mechanicznego punktu widzenia samochód jest bardzo solidnie zbudowany. Zawieszenie czy silnik nie stwarzały dotąd żadnych problemów. Z tyłu wielowahacz poprawiający jakość prowadzenia. Spalanie na programie 170km i 360 Nm po autostradzie spadło o 2l przy zdecydowaniu lepszej dynamice.
Trochę haczy na zimnym oleju i przy dużym mrozie przez pierwszy, krótki odcinek. Później już jest w porządku. Ten typ podobno tak ma. Do precyzji mx 5 trochę brakuje.
Na seryjnych felgach 17 trochę za sztywno. Na 16 jest już super. Przyjemnie sprężyste i dobrze trzymające się drogi. Nie wnikałem jakiego typu jest wspomaganie kierownicy ale działa o niebo lepiej niż te ze wspomaganiem elektryczno-hydraulicznym. Działa z lekkim oporem dając inf. co się dzieje z kołami.
Nie mam zastrzeżeń. Lusterka boczne odpowiedniej wielkości. Lusterko wsteczne samo ściemniające się Słupki przednie nie są nazbyt grube. Ogólnie bardzo poprawnie.
Wszystko rozplanowane pod ręką. Nie doszukałem się nieprzemyślanych rozwiązań. Przyzwoicie zaprojektowany
Nie mam zastrzeżeń jak na silnik diesla. Klima działa bardzo wydajnie. Ogrzewanie startuje po ok 2 kilometrach.
Jak na nadwozie kombi oceniam bardzo dobrze. Wiele przegródek, haczyków, siatki do mocowania bagaży.
Silnik trochę hałasuje aczkolwiek tylko w zakresie niskich prędkości i gdy jest nierozgrzany. Ma wysoką kulturę pracy także można przywyknąć.
Brak nieprzewidzianych usterek. Tylko koszty przeglądów. Ceny części bardzo przyzwoite a komponenty użyte dobrych europejskich firm z dostępem do których nie ma najmniejszego problemu.
W stosunku do konkurencji, głównie "niezawodnej" niemieckiej jest bardzo tanio.
Jedynie mogę napisać o dość często przepalających się żarówkach świateł mijania - średnio co 6-9 miesięcy muszę wymienić.
210 tyś i nic. Z ciekawością przemierzam kolejne kilometry.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW [l/100km]

6,6