Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

Piotr, 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 1.6 122KM 90kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Auto zaskoczyło mnie pozytywnie już na próbnej jeździe. Przede wszystkim poziomem wykończenia i precyzja w prowadzniu. Nie odstaje od aut dla przeciętniaków (Golf, Astra,Focus, Corolla itp).
Układ elektryczny : USB - koniecznie należy wkładać lub wyjmować pen driva przy WYŁĄCZONYM silniku! - najlepiej wyjętym kluczyku ze stacyjki
Jest to solidne auto dla normalnej rodziny. Nie można się tu spodziewać cudów, bo nie do tego go skonstruowano. Na co dzień spisuje się ok, w długiej trasie bez zarzutu. Oczywiście można czepić się spalania - ale to jest benzyna, zresztą przy jeździe wg przepisów nie jest paliwożerny. Myślę, że nie ma konkurencji cenowej - za 60 tys. ŻADEN producent nie daje tak dobrze wyposażonego auta klasy średniej (niższej - wymiary go tam już plasują) z takimi warunkami gwarancji. Jak komuś nie przeszkadza napis KIA na masce, chce mieć NOWE auto a nie ściągane nie wiadomo co, to śmiało może kupić.
Silnik elastyczny dzięki zmiennej fazie rozrządu. czuć to w jeździe miejskiej, nie trzeba bez przerwy \"mieszać wajchą\". Wydaje mi się, że mógłby być bieg 6.
Wszystko ok, oprócz wstecznego. Trzeba się nauczyć jego \"wciskania\", ale jak się opanuje tą sztukę to jest dobrze. Musze powiedzieć że bije na głowę np citroeny.
Trzyma się zakrętów, fajnie się prowadzi na krętych drogach i b. Szybo i precyzyjnie reaguje. Minus - trochę za słabo wytłumione zawieszenie.
Widać. Ja widzę - żona czasami nie....
Wszystko pod ręką. Brakuje jeszcze jednego schowka - np pod fotelem.
czepiłbym się ustawieniu klimy na tzw odszranianie - nierównomiernie suszy przednią szybę. Trochę to drażni. Reszta bez zarzutu, ale brakuje nawiewu na tylna kanapę.
Przestrzeń faktycznie aspiruje do klasy średniej. Bije na głowę Octawię przestrzenią w kabinie przy prawie identycznym bagażniku. Na tylnej kanapie bezproblemowo podróżują 3 dorosłe osoby!
powyżej 160 głośno, ale ciszej niż w Toyocie (sic!). Przy normalnej jeździe cichy, na zewnątrz również (problem - nie słyszą rowerzyści!)
Pali, bo musi. Cudów nie ma. Ale jak się jeździ rozsądnie to daje radę - przy 100 km/h przy 2 osobach nawet 5,5-6,0 l. Przy jeździe powyżej 140 - ponad 4-4,5 tys obrotów robi się wir w baku i zsie ile może - ale nadal ma zapas mocy i daje frajdę, szczególnie jak się wyprzedza wypasione 5 -10 letnie fury zdychające pod np G. Anny na A4!
Noo, za 60 tys auto z PRAWIE wszystkim (bez skóry, podgrzewanych foteli i ESP) to naprawdę nieźle.
Jedno zastrzeżenie - raz zawiódł akumulator (w lecie!). Nie wiem czy z mojej winy - problem już się nie powtórzył. Miałem kłopot z USB - ale trzeba było poczytać i już jest ok.
Brak co nie dziwi przy nowym aucie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 122KM 90kW [l/100km]

7,6