Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

Luis, 13 lat temu
Rok produkcji 2009
Kia Ceed I SW 1.6 122KM 90kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce - żyleta. Na początku się bałem, że ktoś mi w tyłek wiedzie podczas mojego hamowania. Hamulce dużo bardziej czułe niż w Megance.
Świetne auto rodzinne za przyzwoite pieniądze. Dobrze się prezentuje, pakowne i jednocześnie w miarę ekonomiczne. Reklamują, że 7 lat gwarancji na wszystko... Wolałbym nie sprawdzać, ale póki co narzekać nie mogę. Jeśli tylko znaczek KIA nie przeszkadza Ci na masce samochodu - to merytorycznie samochód nie przynosi żadnych rozczarowań.
Żadnych zastrzeżeń. Nie jest może wzorem szybkich startów ze skrzyżowania, ale doskonale przyspiesza na 3 i 4 biegu co bardzo przydaje się na trasie podczas wyprzedzania.
Super! Biegi wchodzą lekko, fantastyczne kliknięcie i po wszystkim. Nie mam żadnych zastrzeżeń również do biegu wstecznego. Zmiana biegów w tym wozie to czysta przyjemność.
Świetnie trzyma się drogi, żadnych zastrzeżeń.
Widzę wszystko. Przednie słupki odrobinkę zasłaniają pewne kąty, ale da się przeżyć. Widoczność do tyłu jak to w kombi. Doceniłem czujniki parkowania. Świetny wynalazek. Lusterka boczne - genialne!
Dużo schowków, wszystko na swoim miejscu. Intuicyjnie można znaleźć każdy przełącznik. W porównaniu do mojego wcześniejszego samochodu - czyli meganki - wydaje mi się, że ergonomiczne rozwiązania są na dużo wyższym poziomie.
Klima manualna, błyskawicznie chłodzi. Zimą ogrzewanie również nie pozostawia nic do życzenia. Ogrzewanie tylnej szyby - błyskawiczne! Ogólnie super.
Wygodne i przestrzenne auto. Dużo miejsca zarówno z przodu jak i na tylnej kanapie. Idealne auto dla rodziny 2+2, 2+3. Trzy foteliki spokojnie się mieszczą z tylu, bagażnik dużo większy niż w bliźniaczym Hyundaiu i30CW.
Nie jest idealnie, ale lepiej niż w mojej starej megance. Do 130 km/h ujdzie, potem robi się nieco głośno. Ogólnie jest nieźle aczkolwiek akrat ten parametr jak dla mnie bez rewelacji. Dobrze, ale nie bardzo dobrze.
1,6 benzynka na trasie przy ekonomicznej jeździe bez szaleństw schodzi poniżej 5,5 litra na 100 km. W mieście z klimą bądź ogrzewaniem to niewyjęte 9 literków. Generalnie tego właśnie się spodziewałem więc rozczarowania być nie może. Ceny przeglądów na pewno konkurencyjne. Cena samochodu kupionego przeze mnie z wyprzedaży rocznika 2009 okazyjna i nie żałuję!
Nieco ponad 50 tys za przyzwoicie wyposażoną wersję kombiaczka... Czego chcieć więcej. Nawet żonka przeciwna na początku kupnu nowego samochodu szybko się przekonała.
Samochód ma 3 miesiące więc nic się odpukać nie dzieje.
jw
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I SW 1.6 122KM 90kW