Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

rrzeszotek@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, jakość, ilość miejsca, obsługa w salonie, czyli sporo.
Na początek zaznaczam, że punkty daję adekwatnie do klasy pojazdu - czyli za auto kompaktowe. Daję 5- ; naprawdę fajne i udane autko. Jak tak dalej pójdzie koreańczycy ostro namieszają. Kia Ceed to naprawdę przykład na to, że można zrobić coś solidnego za normalne pieniądze (normalne nie znaczy małe - samochody nowe wg mnie są bardzo drogie).
5 za kulturę pracy i dynamikę do 120 km/h. 4 za dynamikę powyżej 120 km/h i prędkość max. - troszkę brakuje mocy, ale tylko troszkę. Fajnie przyspiesza "ze startu" - powyżej 2000 obrotów "wciska w fotel". Mały mankament typowy dla diesli (tak mi się wydaje); jadąc np na 5 przy obrotach poniżej 2000 nagłe wciśnięcie pedału gazu powoduje, że bez redukcji na niższy bieg wyraźnie traci oddech.
Płynnie, bez haczenia, nic dodać, nic ująć.
Tu daję 4- albo nawet 3+. Zawieszenie sztywne (niby dla bezpieczeństwa) i niestety hałaśliwe, ale tylko naprawdę na krótkich nierównościach, dziurach, wybojach. Ale to rzecz gustu. Ja preferuje te bardziej komfortowe.
Są czujniki cofania (polecam), duże lusterka boczne - nie mam problemów.
Nieskomplikowana obsługa i wszystko pod ręką.
Znów 5- za automatyczną (niestety tylko jednostrefową) klimę. Minus za brak nawiewów na tylną część pojazdu. Miłe zaskoczenie to szybkie, nawet bardzo szybkie nagrzewanie się w zimie.
Z przodu rewelacja, z tyłu rewelacja (można naprawdę wygodnie zasiąść bez zabierania miejsca siedzącym z przodu), bagażnik foremny, ale niezbyt duży jak na kombi.
Uciążliwy szum opon (michelin, ale chyba ten najgorszy) - muszę zmienić i trochę czasami słychać pracę zawieszenia, ale to akurat mały problem. Większy i nad tym ubolewam (w tak dopracowanym aucie?) jest hałas uderzających kamieni, błota itp (np wyjazd na asfalt z szutrowej, leśnej drogi) o nadkola. Nie jest to wada dla której zrezygnowałbym z ponownego zakupu tego auta, ale powinni nad tym popracować.
Cen serwisowych nie znam. Zużycie realne i przeze mnie sprawdzone - 8 litrów miasto, 6.5 litra trasa. 4 dałem za to, że można lepiej jak na diesla 1.6 (ukłon w stronę niemieckich aut).
Tu bezapelacyjnie 5. Proszę znaleźć tak dopracowane auto (wyposażenie - mam najbogatszą wersję w pięknym graficie, silnik, ilość miejsca) za te pieniądze (69000 PLN).
Nic się nie dzieje. Śmieszne jest to, że jak pojawi się jakiś "świerszcz", trzeszczenie to nie trwa to długa - po jakimś czasie bezpowrotnie znika,. Jakość wykonania (materiały deski rozdzielczej itp) tego auta jest naprawdę na niezłym poziomie. Troszkę razi "pokrycie" ekranu mini kompa, "daszek" nad zegarami i uchwyty w bocznych drzwiach.
Nic - nowe auto. A jak się zepsuje to co, jest gwarancja.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

7,3