Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

lykopodium, 15 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zwarty samochód klasy kompakt z wielkim jak na tę klasę środkiem.
Po prostu cieszę się ze mam wreszcie nowy samochód z długą gwarancją a nie jakieś niepewne auta "nówki nieśmigane".
Świetnie przyspiesza przy wyprzedzaniu. Nie sprawdzałem "spod świateł", bo ja już spokojny człowiek jestem. Dobrze wyciszony, nie "telepie", jest oszczędny. Zapewne są lepsze samochody ale uwagi te - jak i późniejsze odnoszą się do klasy kompaktów.
Nie haczy, ładnie chodzi. Są momenty, że trudniej wchodzi wsteczny, ale chyba jest to jeszcze brak wprawy, bo zdarza się to coraz rzadziej.
Tu jest i świetnie i trochę gorzej. Bardzo sprężyste zawieszenie, ale nie twarde.Pięknie trzyma się drogi, wchodzi w zakręty bardzo ładnie i bezpiecznie (próbowałem zmusić układ ESP do reakcji, ale dotychczas bezskutecznie). Gorsza sprawa z "czuciem" drogi. Wspomaganie jest moim zdaniem za intensywne - a może ja jestem za silny:)? Niezależnie od tego mam subiektywne i dziwne wrażenie prowadzenia auta jakby z za dużą ilością elementów pośrednich, zamiast: kierownica-droga.
Jest dobrze jak na kombi. Nie różni się niczym co brałem pod uwagę: Octawia, Focus. Do tego duże szyby i wielgachne lusterka boczne. Do przodu widoczność bardzo dobra. Przy okazji: sam samochód jest dość wysoki. Jeśli podwyższy się siedzenie kierowcy wrażenie jest naprawdę jazdy autem klasy małego vana.
Wszystko na swoim miejscu. Sterowanie radiem w kierownicy - fajna sprawa.Schowki w bagażniku są dla mnie nieocenione. Dość wysoko posadowiono podłokietnik kierowcy, przez co stanowi on realną podpórkę pod prawą rękę. Podoba mi się taka drobnostka: uchwyty pasażerów zlokalizowane przy podsufitce po ich puszczeniu nie walą o nią ale miękko opadają. W poprzednim aucie bardzo mnie to walenie denerwowało.
Tu nie ma co dużo pisać. Po prostu działa jak należy, jest wydajne. Na najwyższych obrotach staje się jednak dość hałaśliwe.
No to jestem w szoku. Poprzednio miałem mondeo i naprawdę ceed nie jest wewnątrz subiektywnie mniejszy.Bardzo dużo przestrzeni na wysokości głowy, bardzo duży luz dla pasażerów (mam 185 cm). Naprawdę tu konstruktorzy się popisali.
Myślę że zawsze można powiedzieć: mogłoby by być ciszej. Ale naprawdę nie ma co narzekać. W praktyce przy prędkości ok 130 km/h da się swobodnie rozmawiać nie podnosząc głosu. Głośno zaczyna się robić ok 160 km/h.
średnio pół miasto pół trasa to 5,6 l (diesel). Bawiąc się komputerem pokładowym i obserwując chwilowe spalanie na odcinku 50 km (około 5 km miasto późnym wieczorem) udało mi się zejść ze średnim spalaniem na tym odcinku do wartości 4,4litra, ale gdybym tak jechał w normalnym ruchu to by mnie chyba rozjechali. :)
polityka Kii zdaje się być taka, że te tańsze wersje są wyraźnie tańsze od innych marek. Ale jeśli porówna się te najwyższe wersje wyposażenia to różnica cen nie jest już tak przepastna. Oprócz tego auto jest ładnie i z gustem wykończone.
nic się nie działo i oby tak dalej.
nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]