Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

radi, 14 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : To jest naprawdę ładne auto - ale w wersji kombi.
Daję najwyższą notę, ale adekwatnie do jego klasy - czyli doskonały samochód jak na klasę kompakt. Udany technicznie i wg mnie najładniejsze kombi w tej klasie. Jeśli chodzi o salony sprzedaży to polecam Nadarzyn i Carserwis. Jeśli serwis to tylko Nadarzyn (z daleka od Carserwisu) - bardzo profesjonalnie włącznie z podejściem do klienta. Dodam że gdybym miał sklasyfikować auta klasy kompakt (szczerze przed zakupem jeździłem prawie wszystkimi) to pierwsze miejsce dałbym ex aequo ceed i octavii (ze względu na stylistykę wybrałem koreańczyka) drugie miejsce dostałby focus (fajne zawieszenie ale silnik gorszy) trzecie golf wariant (beznadziejny wygląd i zewnątrz i wewnątrz, toporna skrzynia biegów, bardzo wysoka cena, reszta lepsza niż w kii).
Silnik jest prawie (spalanie mogłoby być niższe) rewelacyjny - dynamiczny i cichy. Nie jest to oczywiście diesel BMW, ale wg mnie nie ma konkurencji w tej klasie.
Skrzynia bez zarzutów, ale potrzebny 6 bieg - w nowym modelu 6 się pojawiła.
Jest tak jak lubię - nie za twardo nie za miękko i w końcu nic nie stuka.
Bez zarzutów.
Jedyna wada to problem z ustawieniem zegarka - nie mogę zapamiętać jak to się robi.
Z przodu działa bez zarzutu (klima automatyczna) - dałem 4 za brak nawiewu do tyłu i dość głośną pracę.
Jak na auto klasy kompakt wystarczająco dużo - BMW serii 5 przyznałbym 1 za ilość miejsca z tyłu.
Tutaj polemika ze względu na diesla - zawsze będzie go słychać, a zwłaszcza gdy jest zimny. Znajomy ostatnio spytał czy to diesel więc chyba jest nieźle.
Tu oczekiwałbym lepszych wyników - 7.5 do 8 litrów w mieście (mam \"ciężką nogę\"). W trasie niewiele lepiej 7 litrów. Jeśli chodzi o ceny napraw przeglądów to wydaje mi się że u innych są na tym samym poziomie (pierwszy przegląd ok 800 PLN).
Doskonale bo nie ma nic tańszego jak na to co dostajesz. Wg mnie w bogatych wersjach wcale nie jest dużo tańsza od konkurentów.
Narazie żarówka oświetlająca tablicę rozdzielczą, raz przestała działać elektryka przedniej szyby kierowcy (następnego dnia było ok i tak jest do tej pory). Trochę głośniej i \"wibracyjniej\" działa silnik - pojadę sprawdzić..kiedyś.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

7,3