Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

daroslav, 12 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo udana jednostka.
Karoseria : Klapa bagażnika to Pięta Achillesowa tych samochodów. Malowana była dwa razy - na szczęście na gwarancji.
Mimo, że nie kupiłbym już Kia Ceed SW to uważam, że to dość udany samochód. Bardzo pojemny, mnóstwo schowków i dość dobrze wyposażony w standardzie. Silnik 115-konny w zupełności wystarcza. Niestety, poniżej 1800 obr/min jest baaardzo ospały. Dla mnie największą bolączką była skrzynia biegów. Biegi wchodziły bardzo twardo i ciężko (1,2,3,R). Poza tym na NIE było zawieszenie - twarde i głośne. Warto zwrócić uwagę na rdzę na klapie bagażnika - ja w ramach gwarancji miałem ją dwa razy malowaną.
Według mnie silnik nie jest zbyt elastyczny i średnio nadaje się do miasta. Przy obrotach silnika poniżej 1800 obr/min jest dość kiepsko, podobnie powyżej 3500. Natomiast pomiędzy tym zakresem jest bardzo dobrze. W porównaniu do niemieckich samochodów w tej klasie, silnik pracuje bardzo cicho.
Być może mój egzemplarz tak miał ale zmiana biegów w samochodzie "spowodowała u mnie nerwicę" :/. Biegi ciężko i twardo wchodziły. W serwisie twierdzono, że "ten typ tak ma"...
Bardzo twarde zawieszenie powodujące na "naszych polskich" drogach spory dyskomfort. Po wjechaniu w koleiny trzeba mocno trzymać kierownicę. Powyższe uwagi nie dotyczą autostrad, gdyż na nich samochód prowadzi się bardzo komfortowo.
Na duży plus zasługują bardzo duże lusterka!!! Poza tym bez uwag.
Bez uwag.
Dużo miejsca dla kierowcy jak i dla pasażerów oraz ich bagaży.
Mimo wszystko to diesel więc go trochę słychać. Jeśli chodzi o odgłosy dobiegające z zewnątrz to niestety, układ zawieszenia bardzo hałasuje. Powyżej prędkości 160 km/h również robi się dosyć głośno ale to już chyba normalne w tej klasie.
Miałem nadzieję na niższe spalanie ale nie jest źle przy tak dużym pojeździe. Przy dynamicznej miejskiej jeździe spalanie rzędu 7-8 l/100km nie powinno dziwić ale i martwić. Przeglądy gwarancyjne wahają się w granicach 800-1000zł. Naprawa niektórych drobiazgów w ASO nie jest tania, lepiej wybrać inne - tańsze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

6,1