Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : lepszy niż konstrukcje Volkswagena, Toyoty, albo Fiata
Jedna z ciekawszych propozycji na rynku, w niczym nie ustępuje autom europejskim i japońskim, od niektórych jest nawet lepsza. Najmocniejsze strony to wyposażenie i bardzo udane silniki, najsłabsze to mało precyzyjny (za mocno wspomagany) układ kierowniczy - chociaż zawieszenie jest zaawansowane i pozwala na dynamiczną jazdę.
Cichy, zrywny, w zasadzie niewyczuwalna turbodziura, lepszy niż niektóre 2-litrowe diesle.
Bez zastrzeżeń. Poprzednie moje auto miało automatyczną skrzynię więc wyszedłem z wprawy ale szybko się przyzwyczaiłem, na przykład żeby nie wrzucać wstecznego jak auto jedzie jeszcze do przodu inaczej może nie chcieć wskoczyć
Zawieszenie - bardzo dobrze, pewnie, nie przechyla się i ma spory margines bezpieczeństwa. Układ kierowniczy trochę gorszy - jest za mocno wspomagany, super sprawa na parkingu bo mogę kierownicą kręcić jednym palcem trzymająs auto na hamulcu, ale podczas ostrzejszej jazdy po zakrętach wyczucie drogi mógłby dawać lepsze.
Nie mam zastrzeżeń. Duże lusterka, czujniki parkowania, dobra pozycja za kierownicą.
Nie mam się do czego przyczepić.
Z zimę grzeje, latem chłodzi, szyby nie parują, czego chceć więcej?
Z przodu bardzo fajnie, z tyłu już trochę ciaśniej - za to bagażnik jest większy niż w Hyundaiu i30 bo mimo że to ta sama konstrukcja, Hyundai dał więcej miejsca na tylnej kanapie kosztem bagażnika.
Nie jest to może LExus albo S-klasa, ale jak na komapkt jest nieźle - silnika praktycznie nie słychać, a nieprzyjemny szum robi się dopiero powyżej 130-140km/h.
W trasie bajka, w mieście też dobrze ale nie ma aż takiej przewagi nad benzynowymi jak w trasie.
Chyba nie ma nic lepszego na rynku.
Przez 2 lata nic, jeśli nie liczyć linki ręcznego do regulacji bo się trochę poluzowała - ale nie traktuję tego jako usterki.
Nic, w końcu te 7 lat gwarancji musi być czymś uwarunkowane, w ciemno by nie dali.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

Kia Ceed I SW