Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi

Adrian, 7 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2014
Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Materiały wykorzystane do budowy wnętrza tego pojazdu są miękkie, dobrze spasowane i nie skrzypią.
Samochód kupiony trochę z przypadku, do salonu kia nie mieliśmy zamiaru wchodzić, a jednak wyjechaliśmy z niego nowym Cee`dem. Samochód bardzo mnie zaskoczył miejscem, wygodą i materiałami wykończenia. Do tego bogate wyposażenie za małe pieniądze.
Pracuje bardzo cicho, jest zrywny, ekonomiczny i do tego samochodu wystarczający. Oczywiście nie jest demonem prędkości, ale w mieście radzi sobie znakomicie.
Ma krótkie przełożenia, bardzo dobrze radzi sobie w mieście ale w trasie jednak szósty bieg szybko się kończy i szuka się siódemki. Przełożenia wskakują gładko bez użycia siły.
Samochód prowadzi się jak na kompakta stosunkowo dobrze, trzyma się drogi, pewnie pokonuje zakręty choć trochę brakuje mu do E39 czy S60 którymi jeździłem wcześniej, jednak to były długie i szerokie krążowniki a Cee`d to kompaktowe kombi. Nie ma powodów do narzekania. Do tego mamy trzy tryby prowadzenia sport, komfort i normal.
Widoczność jest w porządku, chociaż słupek "C" mógł by być odrobinę mniejszy, to kwestia przyzwyczajenia się. Plus za duże lusterka wsteczne, robią robotę.
Duża ilość bardzo pojemnych schowków, na okulary, napoje telefon. Schowek pasażera klimatyzowany. 2 gniazda 12v z przodu, AUX, USB, wszystko jest pod ręką. Bagażnik duży, przemyślany, cały płaski, fotele kładą się idealnie płasko bez progu. Dodatkowe schowki pod prawie całą podłogą bagażnika!
Automatyczna klimatyzacja chłodzi doskonale, tak samo dobrze działa ogrzewanie. Czujnik zaparowania szyby mógł by być gdzieś niżej bo często właśnie tam zaczyna wcześniej parować szyba. Wszystko działa jak należy.
Mam 180cm wzrostu a za mną wygodnie siedzi osoba o wzroście 185 czego więcej chcieć. Fotele bardzo wygodne, w długich trasach nie czuć zmęczenia, dobrze trzymają na boki. Podłoga z tyłu płaska, nie ma tunelu.
Samochód jest bardzo dobrze wyciszony, nawet przy dużych prędkościach jak na auto tej klasy jest na prawdę świetnie. Wiatr nie szumi, wszystko jest w porządku.
Spalanie jest niskie, koszty części eksploatacyjnych nie są mi znane. Wszystkie wymiany olejów itd. w ASO to trochę kosztuje ale nie mam porównania do innych.
Mega pozytywne zaskoczenie! Nie spodziewałem się takich materiałów w takiej cenie. plastiki mięciutkie, nie skrzypią wszystko działa. Porównywaliśmy do skody czy nawet lancera i wypada dużo, dużo lepiej. Niebo a ziemia. Bardzo staranne wykonanie.
Po 3 latach, 56000 km światła LED do jazdy dziennej zaczęły lekko pulsować. Zostały wymienione na gwarancji, na miejscu w ciągu kilku godzin, miłe zaskoczenie, naprawa od ręki bez zbędnych pytań. Ostatnio automatyczne składanie lusterek się przycina, albo coś podeszło albo naprawa na gwarancji.
Brak poważnych usterek. Miejmy nadzieje, że tak zostanie już do końca, a jeśli coś by się stało to serwis stanie na wysokości zadania i zrobi wszystko jak należy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

6,7