Ocena kierowcy - Kia Ceed III Kombi Facelifting

lukaszfd, 9 miesięcy temu
Silnik 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Rok produkcji 2023
Przebieg: 1 000 tys. km
Kia Ceed III Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW 2021-2024 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie bardzo sprężyste + felgi 17. Wchodzenie w zakręty daje dużo przyjemności.
Silnik : 160 km i 253 Nm - bardzo elastyczny i ekonomiczny.
Ogólna ocena jest bardzo dobra. Są elementy takie jak wyciszenie, które KIA mogła by poprawić ale nie ma tragedii. Auto dla rodziny 2+2. Na obecne czasy tj. czerwiec 2023r. bardzo dobrze wyceniony. Konkurenci nie oferują nie wiadomo czego więcej w kwestii komfortu i właściwości jezdnych a każą sobie płacić zdecydowanie więcej.
Silnik elastyczny i oszczędny (5-7l na 100km). Potwierdzam łatwo go zdusić na drugim biegu gdy się próbuje od bardzo niskich obrotów ruszyć. Wyjściem z tej sytuacji jest wrzucenie pierwszego biegu. Ten typ tak ma :)
Precyzyjna , nic nie haczy.
Bardzo dobre zawieszenie. Stabilny przy wyższych prędkościach - felga 17. Nie ma problemu z podmuchami bocznymi. Mam porównanie z focusem mk3.
Lakier łatwo sie rysuje. Ale u innych jest to samo. Mierzyłem lakier i jest od 90 do 100 mikronów.
Kamera cofania + czujniki przód tył. Nie mam żadnych problemów z widocznością i parkowaniem
Wszystko na miejscu. Fizyczne przyciski plus ekran dotykowy.
Wydajna klima. Nawet przy 33 c na zewnątrz klima daje radę. W deszczowe dni bardzo dobrze osuszanie auta. Jest funkcja w klimatyzacji że jak wykryje dużo wilgoci (deszcz, użycie spryskiwaczy) to włącza max nawiew na szybę. Ogrzewania nie używałem.
Mam 174 cm wzrostu. Auto nie ma szyberdachu. Jak dla mnie bardzo dużo miejsca. Spasowanie elementów na najwyższym poziomie. Mam porównanie z innymi markami bo przed zakupem odwiedziłam VW, Skoda, Forda i Toyota. Dzieci w fotelikach z tyłu nie narzekają na brak miejsca. Standardowo dla wersji Business Line są fotele z podparciem lędźwiowym. Polecam super wygodne i do tego nie ma problemy ze znalezieniem odpowiedniej pozycji.
Szum od kół. Podobno te opony co zakładają 225/45/17 Michelin Primacy 4 są głośne.
Bardzo mało pali. Normalna jazda międzymiastowa to 5,5 l. Ekspresówki 120-140kmh to 6,5 l. Miasto 7 l. Koszty przeglądów w ASO znośne. Wymiana oleju 600 zł. Duzy przegląd około 1200 zł.
Myślę że jedno z lepiej wycenionych aut. Vw i ford w podobnej konfiguracji to dodatkowe 20 tys zl.
3600 km. Brak usterek
3600 km. Brak usterek