Ocena kierowcy - Kia Cerato Hatchback

QraBrat, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Kia Cerato Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW od 2004 - Oceń swoje auto
bardzo dobry tani samochód, bezawaryjny pozwolił producentowi na nawiąznie skutecznej walki z europejską konkurencją a raczej przygotował przeciwników na Knock-Out jakim zapewne będzie Cee\'d
dość elastyczny silnik, czasami zbyt głośny ( z zewnątrz przypomina troche Diesla), niekiedy odnosze wrażenie że przydałby się 6-ty bieg gdyż już przy 120 km/h wchodzi na 4000 obr/min i wydaje sie ze \"piatka\" nie wystarcza a moja max predkość to ok 165-170 km/h
silna 4+, płynna zmiana biegów bez problemów poza jedynym... wsteczny potrafi dosyć czesto \"nie wchodzić\"
świetnie prowadzi się zarówno na nierównościach jak i na autostradzie, dobre tzrymaie w zakrętach, przy większych prędkościach auto \"wydaje\" się zbyt miekkie, ale przecież nie jest to samochód wyścigowy
nie mam nic do zarzucenia w tej kwestii, nie ważne do przodu, do tyłu, na boki czy w lusterkach, widac wszystko to co widać byc powinno, żadny problemów nawet podzczas parkowania w ciasnych angielskich uliczkach
bardzo wygodne siedzenia ( a mam porównanie np. z megane z tego samego rocznika) nawet po trasie 1000 km w ciągu 11 godz z trzema postojami zza kierownicy wysiadłem jak po krótkiej przejażdżce, siedzenia z tyłu również bardzo dobre + dużo miejsca na nogi. wWszystkie przełączniki pod ręką, duże i czytelne, a do tego sporo schowków np. na okulary w suficie, dwa w podłokietniku oraz uchwyty na napoje z tyłu, siedzenie kierowcy regulowanie w trzech płaszczyznach
manualna klima spisuje sie bardzo dobrze, ogrzewanie wnetrza działa niemal natychmiast tak jak i ogzrewanie lusterek, bardzo dobra cyrkulacja powietrza min. dzięki nawiewom tylnym umieszczonym pod przednimi siedzeniami
nawet wysocy pasażerowie nie mogą narzekać na brak miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu samochodu
mogło byc lepiej. trocze dokucza hałas kół ale może to byc wina nienajdoroższych opon jakie używam, silnik równiez potrafi dać znac o sobie
to według mnie największy minus auta, podzczas dynamicznej jazdy potrafi ono \"zeżrec\" trochę benzyny, ale jeśli wie sie jak nim jezdzic nie powinno ono stanowic problemu
nie może byc lepiej, kupując auto 4-letnie zapłaciłem ok 20% mniniej niż za europejski odpowiednik \"uznanej marki\", a po 2 latach eksploatacji wydałem na naprawy 90% mniej niz moi znajomi właściciele konkurencyjnych aut, jestem niemal w 100% przekonany że poszukiwania następnego samochodu rozpocznę od Kia
60 000 km przebiegu z czego ja zrobiłem 35 000 i jedzyne usterki jakie miałem to zawieszona szczęka na lewym tylnym hamulcu (koszt naprawy: 100 funtów) oraz poluzowana sprężyna podciągająca pedał hamulca czego skutkiem było samoczynne zapalanie się światła stopu (naprawa: regulacja poziomu włacznika świateł stopu wykonana samodzielnie w 5 min)
nic, nic, nic i jescze raz nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Kia Cerato Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW