Ocena kierowcy - Kia Clarus I Sedan

jan.zawlocki@opp.oriflame.com.pl, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Kia Clarus I Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
idealny, 1997, kupilem nowy z salonu ostatni egzemplarz CLARUSA I w 1999, stał u mnie rok w garażu, zacząłem jeździć w 2000, teraz po 5 latach ma 88000 km. Po 86 000 km poszły mi przewody wysokiego napięcia, ale spokojnie mozna było samemu dojechać do serwisu, poza filtrami, i klockami wszystko oryginalne, niezawodny,
BARDZO ELASTYCZNY, rusza z 1 jak rakieta, trudny do dojścia, można też jeździć 50km/h na 5. OK
na początku były problemy z 2, nie wchodziła od razu po jedynce, teraz po 88000km jest już OK, wcześniej trzeba było włączac powoli
żadnych luzów, awarii, po 88000 km. OK
jestem kierowcą zawodowym i tak jeżdzę na lusterka do tyłu, widoczność super
eleganckie wykończenie, ja mam jeszce okładziny mahoniowe, mahoniowy drązek biegów, wykończenie ładne bo przypomina szarą jasną skóre a nie obskórny plastik, mam złke doświadczenia z ASTRĄ, obrzydzenie, elegancki samochód , mam też pokrowce gładkie, beż żadnych wzorków.
WENTYLACJA CICHA, OGRZEWANIE BŁYSKAWICZNE, JUŻ po 1- 1,5 kmgrzeje a silnik nagrzany, w ESPERO pożal się Boże, ile km trzeba przejechać, zeby się właczyło ogrzewanie
ogromnie dużo miejsca, zwłaszcza dla pasażerów z tyłu, PASSAT, VECTRA, AVENSIS, ESPERO, ASTRA się chowa, teraz jak wsiadam do samochodu najpierw wsiadam z tyłu i patrzę ile ma miejsca na nogi, jak się siedzi, w CLARUSIE jest jak w fotelu, jak w amerykańskim samochodzie, coś mi mówiono o amerykańskiej płycie podłogowej, nie wiem, ale jak siedzi dziecko to drugie swobodnie przechodzi przed nogami pierwszego za przednim siedzeniem, POLECAM
cichy , ma bardzo cicha wentylację np.w porównaniu do ESPERO, gdzie już na 2 biegu jest wystarczająco głośno, ale jak się jedzie 160 kim.h zaczyna być głośno, ponieważ jeżdże w słuchawkach, nie ma to jednak dla mnie znaczenia, nawet przy 200 jest wtedy cicho.
szybki, zrywny, elastyczny, pali mało, 8,5 litra czy jeżdżę w w mieście czy w trasie, mam lekką nogę, jeżdżę spokojnie, dlaczego pali tyle samo, bo w trasie jeżdże szybko i zużycie paliwa rosnie doganiając miasto, jadąc kiedyś wolniej spalił mi 6,8 litra /100km, wiem ze możliwe jest zejście do 6 albo jeszcze trochę niżej, ale nie mam siły jechac cały czas 90km/h
teraz wiem, ze wyjatkowo tani, gdybym mógł kupić jeszcze raz nowego CLARUSA I za te same pieniądze to zrobiłbym to natychmiast. Swój kupiłem nowy z salonu w 1999, czyli jak miał już 2 lata, cena była w związku z tym od razu mniejsza.
88000 km , poszły mi przewody wysokiego napięcia po 86 000 km, ale sam dojechałem do serwisu, poza tym wymieniałem klocki przednie po 50000km i tylnie po 84000 km. NIEZAWODNY
88000 km i nic, tylko paliwo i jeździć

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]