Ocena kierowcy - Kia Clarus II Sedan

Andrzej, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Kia Clarus II Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Bardzo duży i wygodny samochód rodzinny. Eksploatacja bez najmniejszych problemów. Oczywiście wykonanie nie jest perfekcyjne, plastiki trochę skrzypią, ale nie odbiega to od normy w porównaniu z innymi pojazdami tej klasy
Bardzo dobry i niezawodny silnik. Pomimo dużej masy pojazdu własności trakcyjne samochodu są bez zarzutu.
Automatyczna, działająca doskonale.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze. Oczywiście nie ma on zacięcia spotrowego ale jazda nawet na długich trasach nie jest uciążliwa.
Bardzo dobra.
Przełączniki i przyciski rozmieszczone właściwie. Fotele przednie dobrze trzymają na zakrętach. Można miec trochę prenensji do konstruktorów za niezbyt wygodne siedziska przednich foteli.
Ręczna regulacja klimatyzacji i przewietrzania wnętrza pojazdu działa bez zarzurtu.
Doskonale.
Trochę za głośno. Miałem ochotę na wyciszenie wnętrza, ale po pewnym czasie polubiłem charakterystyczny dla tego silnika pomruk.
Ceny w serwisach podobne do innych. Na szczęście nic się nie psuje. Nawet żarówki nie chcą się przepalic. Jestem bardzo mile zaskoczony trwałoscią i niezawodnością mojego Clarusa.
Najtańszy samochód z tego segmentu, ale z pewnością nienajgorszy. W moim przekonaniu jest wart wyższej ceny. Naprawdę polecam.
Oleje, klocki hamulcowe, płyny i to wszystko.
Bez najmniejszej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]