Ocena kierowcy - Kia Clarus II Sedan

ivenhow, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Kia Clarus II Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Do oceny przyczynia się ten nieszczęsny pasek i ... chyba bardzo wysoka cena części zamiennych takich jak układ rozrządu, tarcze i klocki hamulcowe i ... chyba jeszcze mało dostępne części zamienne.
Troszkę głośne choć rekompensuje to moc i elastyczność silnika.
Gałka zmiany biegów drży i to dość mocno, poza tym ok.
Auto trzyma się drogi bardzo dobrze.
Jeżdżę autem 1,5 roku i tylko raz zdażyło się że miałem martwe pole w lusterkach i byłaby kolizja. Jestem zadowolony z widoczności w tym aucie.
Auto zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem już po przejechaniu ok 2 km, szyby nawet przy wilgotnej aurze nie są zaparowane.
To jest statek.
Niestety to mankament tego auta. Jest troszkę głośne chociaż niektórym może się podobać ten pomruk niczym auta z silnikiem V6.
Tu mam problem jeśli idzie o naprawy.Kupiłem auto gdy miało przebieg 100 tys, zmieniłem pasek rozrządu i ... po 15 tys pękł. Nic się nie stało na szczęście.Wymieniłem tym razem pasek i napinacze oraz rolki.Wytrzymał 25 tys i ... pękł. Wymieniłem kolejny pasek i ... czekam na rezultat ale jeśli pęknie równie szybko sprzedam auto.
Nie sądziłem że auto ma aż tak niskie zawieszone podwozie. Trę nim zarówno gdy jadę w koleinach śnieżnych jak i na polnych drogach.
Chyba mam szczęście bo mimo dwukrotnego pęknięcia paska rozrządu nie musiałem remontować całego silnika a z informacji jakie posiadam tłoki z zaworami spotykają się w którymś momencie pracy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,5