Ocena kierowcy - Kia Clarus II Sedan

Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Clarus II Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
POLECAM!!!
wciaz zbiera sie przyzwoicie pomimo tak duzego przebiegu zadnych problemow z rozruchem zadnych wyciekow(pewnie dlatego ze od nowego jezdze na syntetyku regularnie wymienianym) ostanio sprawdzalem kompresje i jest ok wystarczy wymieniac oleje i filtry czasem skontrolowac stan elektroniki i bedzie jezdzilo w koncu jak sie dba to sie ma :)
wytrzymala 387tys i umarla...przynajmniej wedlug mechanika..zaczal wyskakiwac 5 bieg naprawa miala byc prosta ale okazalo sie inaczej za nowa skrzynie w serwisie zycza sobie 12.8tys!!! kupilem uzywke i jest ok :)
jak na nasze drogi uklad jezdny idealny siedzisz sobie i plyniesz zawieszenie jest bardzo odporne rzadko je naprawiam..hamulce pozytywne zero problemow wymieniam co jakis czas plyn klocki i jezdze.. na orginalnych armotyzatorach zrobilem 387tys...wciaz sa dobre 80% skutecznosci ale postanowilem je juz wymienic..tak samo zreszta jak tarcze hamulcowe ktore tez jeszcze byly od nowego i wytrzymaly bez problemu i jeszcze by na nich pojezdzil bo DOPIERO podchodzily pod grubosc minimalna i to po 2 tloczeniach...
widocznosc bardzo dobra bez zastrzezen
wszystko pod reka
pokretelko od regulacji temperatury mogloby byc bardziej dokladne ale zle nie jest
duuuuuzooo miejsca szczegolnie z tylu ja jako kierowca nie narzekam brakuje mi tylko regulacji odcinka ledzwiowego
silnik jest dosyc glosny nie ma co ukrywac szczegolnie przy wyzszych obrotach czasem tez cos zaswiszczy przy szybach..deska dobrze skrecona nie trzeszczy przynajmniej nie trzeszczala dopoki przedniej szyby mi nie wymienili... jednym slowem mogloby byc lepiej ale jak na swoj wiek i przebieg jest wciaz ok
przecietnie na trasie pali mi 7.5 litra(predkosc jazdy 80-120) w miescie kolo 10 wszystko zalezy od tego jak kto jezdzi na autostradzie przy stalej predkosci 140km lyka kolo 8litrow kiedys na trasie Szczecin-Warszawa spalil mi niewiele ponad 6litrow ale jechalem spokojnie non stop 80 gora 90km/h
za ta cena jakosc bardzo dobra
jak do tej pory bardzo malo i raczej nieuciazliwe
przy przebiegu 387tys wymiana skrzyni...to wszystko jeszcze nigdy mnie nie zawiodl wciaz sie toczy i toczy :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

7,8